رتبه نخست پیشرفت پروژه‌های توسعه محله ای برای کدام منطقه تهران بود؟

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، فاطمه تنهایی شهردار منطقه 8 تهران از پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه های توسعه محله ای خبر داد و گفت: در حال حاضر منطقه 8 در اجرای پروژه های توسعه محله ای رتبه نخست بین مناطق ۲۲گانه را دارد.

به گفته وی رتبه دوم با درصد پیشرفت ۳۳ درصد اختلاف فراوانی(۱۲درصدی) با رتبه نخست دارد.

تنهایی با بیان اینکه برای سال ۱۴۰۱، ۵۹ پروژه توسعه محله ای برای این منطقه تعریف شده است، تصریح کرد: با گذشت ۵ ماه از سال ۲۰پروژه که حدود 33 درصد از کل پروژه هیا تعریف شده برای سال جاری است به اتمام رسیده است.

وی افزود: ۲۶ پروژه نیز در مرحله قرارداد قرار دارد و ۱۳ پروژه نیز در حال اجرا و فعال است. 

شهردار منطقه ۸ افزود: در تقسیم بندی کلی پروژه های توسعه محله ای سال ۱۴۰۱ ، ۴۴ پروژه مربوط به حوزه عمران، ۶ پروژه حوزه ترافیک و ۹ پروژه نیز در حوزه خدمات شهری تعریف شده است.

به گفته تنهایی اعتبار اختصاص یافته به ۵۹ پروژه توسعه محله ای در سال جاری ۳۸۰ میلیارد ریال است که از این میان بهسازی محیطی شامل پیاده راه‌سازی و جمع آوی انهار و روکش آسفالت، بخشی از خیابان های بخت آزاد و شهید حیدری، شهید رجب نصیری (۱۵ متری تسلیحات)، احداث کانیو و آسفالت خیابان خیابان خاموشی، تجهیز و مرمت صندلی‌های بوستان غدیر، اصلاح هندسی و جمع آوری ایستگاه BRT و تکمیل خط ویژه از جمله پروژه های توسعه محله ای سال ۱۴۰۱ هستند که به اتمام رسیده اند.

انتهای پیام/