راه‌اندازی پلاسما تراپی برای درمان بیماری سرطان در کشور

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ محمد اسلامی روز دوشنبه در دیدار و گفت وگو با حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان ، اظهار کرد: از ابتدای شکل گیری صنعت هسته‌ای شیطنت و خباثت و فتنه‌ای  با سر دستگی منافقین   و موارد اتهامی نیز با محوریت اسرائیل به راه افتاد  تا  با ایجاد جوسازی و غوغا سالاری وجاهت قصد ایران را زیر سوال ببرند.

او  با اشاره به پیشرفت های هسته ای ایران ، افزود: دامنه  گسترده ای از فعالیت ها و هدف گذاری را در حوزه آب و خاک، محیط زیست، کشاورزی و سلامت شروع شده است که مردم  آثار آن را  به زودی خواهند دید.

 رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه حوزه  پلاسمای سرد یک دستاورد بزرگ در آینده انرژی است ، تصریح کرد: نتیجه تحقیقات پلاسما تراپی را برای درمان سرطان راه‌اندازی کرده ایم.

 اسلامی اضافه کرد: با ورود پلاسما بحث صنعتی سازی از بین بردن آفات پسته ایران را نیز راه اندازی کرده‌ایم.

او بیان کرد: در حوزه آب سنگین نیز تحول اساسی و دگرگون کننده در سیستم دارویی در کشور ایجاد شده است.

رییس سازمان انرژی اتمی  از  هدف گذاری ۱۰ هزار مگاواتی در ساخت نیروگاه‌ها به صورت بومی خبرداد و ابراز امیدواری کرد تا کار به گونه‌ای پیش برود که جمهوری اسلامی ایران خودش طراح و سازنده نیروگاههای اتمی باشد؛  چون حوزه اتمی بالاترین درجه اعتباری را از لحاظ استاندارد دارد و کشوری که به این درجه از صنعت  رسیده باشد  از قابلیت بالایی برخوردار خواهد بود.

 انتهای پیام

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف