رئیس فیبا آسیا: ایران می‌تواند به جام جهانی صعود کند

به گزارش خبرگزای برنا، شیخ سعود بن علی احمد آل ثانی»رئیس فیباآسیا درخصوص میزبانی ایران از مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا اظهار داشت: کشور و مردم ایران را دوست دارم .ایران خیلی خوب رقابت های جوانان قهرمانی آسیا را برگزار کرد و به اتفاق دیگر کسانی که از فیبا آسیا در این رویداد حضور داشتیم از میزبانی کاملا راضی هستیم. هر اتفاقی که قرار بود در میزبانی رخ دهد محقق شد و همه موارد به بهترین شکل در میزبانی انجام شد.

رئیس فیبا آسیا درباره کیفیت رقابت ها نیز گفت: سطح مسابقات بویژه دیدار پایانی بالا بود بطوریکه تا ثانیه های پایانی هم مشخص نبود چه تیمی قهرمان می شود. ای کاش ایران در مسابقه فینال حضور داشت تا شور و هیجان تماشاگران را بیشتر احساس می کردیم.

شیخ سعود بن علی احمد آل ثانی»رئیس فیباآسیا درباره تیم ملی جوانان ایران خم گفت: به نظر من دلیلی که باعث شد ایران در مقابل کره بازی را از دست دهد، تعداد ترنورهای بازیکنان ایران بود و در موارد دیگر ایران جلو بود. ای کاش ایران می توانست در جام جهانی حضور داشته باشد چرا که از کشورهای غرب آسیا تنها لبنان توانست سهمیه بگیرد و این شاید حق ایران می بود که در مسابقات جهانی حضور پیدا کند. جای ایران در جام جهانی خالی است.

او در بخشی از صحبتهایش شرایط تیم ملی بزرگسالان بسکتبال ایران را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: آرزو می کنم تیم ملی بزرگسالان بسکتبال ایران به جام جهانی راه پیدا کند و خیلی متعجب شدم از شکستهایی که ایران در برابر قزاقستان بویژه در تهران داشت .وقتی نتیجه را دیدم سورپرایز شدم که چرا ایران بازی با قزاقستان را در تهران واگذار کرده است.می دانم که بر اثر یک سری از اتفاقات بوده اما احساس خوشایندی دارم که تیم ایران توانست ژاپن را شکست دهد و امیدوارم در ادامه هم چین یا استرالیا را هم شکست دهد. این احساس را دارم که تیم ملی بسکتبال ایران می تواند به جام جهانی صعود کند.

رییس فیبا آسیا در خصوص حضور جواد داوری به عنوان رئیس فدراسیون بسکتبال نیز گفت: رئیس فدراسیون ایران شخصیت بسیار خوبی دارد و با توجه به سوابق قهرمانی، بهترین گزینه برای هدایت ریاست فدراسیون هستند و علیرغم مشکلاتی که هست این اعتقاد را دارم که به مرور آقای داوری با توجه به توانایی های که دارند می توانند بر مشکلات فائق آیند و بسکتبال ایران را به جایگاه اصلی خودش برسانند. امیدوارم همچنان یک سری حمایت ها از سوی وزارت ورزش و جوانان و یک سری از شرکت ها انجام شود تا مشکلات مرتفع شود و در وهله اول ایران به جام جهانی ۲۰۲۳ صعود کند و سپس به پای ثابت هر دوره ی مسابقات تبدیل شود که با مدیریت و درایت رئیس فدراسیون بسکتبال، ایران می تواند به این مهم دست پیدا کند.

شیخ سعود بن علی احمد آل ثانی»رئیس فیباآسیا در خصوص نشست با دکتر سبد حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان گفت: جلسه بسیار خوبی با وزیر محترم ورزش و جوانان داشتیم که بیش از یک ساعت در خصوص مسائل مختلف بویژه بسکتبال صحبت کردیم و قول دادند که از بسکتبال حمایت ویژه ای داشته باشند. در چهار پنج سال گذشته هم بسکتبال ایران فرصت هایی را به خاطر شرایطی که در کشور وجود داشته از دست داده است و وزیر ورزش و جوانان قول دادند علیرغم آنکه از همه رشته ها حمایت می کنند حمایت ویژه ای هم از بسکتبال داشته باشند تا بتواند جایگاه خود را بدست آورد.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف