رئیس خانه صنعت‌گران ایران: محرومیت‌های شمیرانات پشت نام سیاسی آن مغفول مانده است

به گزار ش خبرگزاری برنا از تهران؛ سید علیرضا بنی‌هاشمی در پی بازدید میدانی از بخش‌های لواسانات و رودبارقصران بیان داشت: در بازدیدهای صورت گرفته شاهد محرومیت‌هایی بوده‌ایم که مورد غفلت برخی از مسئولان قرار گرفته است و علت آن نیز شاید همین آوازه سیاسی شمیرانات باشد؛ در این میان رسالت ماست که مراتب را به اطلاع مدیران رسانده و در حد توان خود به منطقه کمک کنیم.

وی ضمن بیان این‌که مشاهده شرایط موجود در بخش‌های شمیرانات متصور نبود، افزود: نکته دیگری که برای بنده جذاب بود، همدلی و دغدغه‌مندی فرماندار و مجموعه مدیریت شهرستان برای حل مشکلات مردم بود که همین جدیت، ما را نیز برای ورود به میدان ترغیب کرد.

رئیس خانه صنعت‌گران ایران اظهار داشت: بنا بر اعلام فرماندار شمیرانات در تعطیلات حداقل ۷ هزار تردد در جاده‌های این شهرستان صورت می‌گیرد که با توجه به وضعیت محورهایی که بازدید داشتیم، این رفت و آمدها موجب صدمه به روان و مال مردم می‌شود! لذا ما نیز به نوبه خود پیگیری‌های لازم از وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی به این محورها را انجام خواهیم داد.

بنی‌هاشمی در خصوص محدوده کمرخانی محور زردبند – فشم نیز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و سبقه مرگبار بودن این محدوده، شایسته است دولت (وزارت راه) پروژه را از مزایده و … خارج کند و تفویض اختیار کند تا مسئولان منطقه با صلاحدید میدانی این پروژه را به پیمانکارانی که می‌توانند با قیمت پائین‌تر و سرعت بالاتر کار را پیش برند، همچون قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار کرده و هرچه سریع‌تر از بروز حوادث غیرقابل جبران پیشگیری کنند.

 صنایع تبدیلی‌، فروش در بازارهای داخلی و خارجی برای کشاورزان شمیرانات

رئیس خانه صنعت‌گران ایران در راستای رفاه کشاورزان شمیرانات و سودآوری بیش از پیش برای این قشر بیان داشت: با توجه به این‌که فعالان این حوزه در لواسانات و رودبارقصران فاقد صنایع تبدیلی هستند و فضا برای نابسامانی‌های دلالان فراهم است، به زودی این امکان (صنایع تبدیلی) را برای کشاورزان منطقه ایجاد خواهیم کرد‌.

وی ادامه داد: فروش در بازارهای داخلی و همچنین صادرات محصولات مرغوب باغداران شمیرانات را محقق خواهیم کرد تا با حذف واسطه‌ها و دلالان سود واقعی نصیب زحمت‌کشان این حوزه شود.

به گفته بنی‌هاشمی، اقدامات مذکور به محض مکاتبه مسئولان شمیرانات و معرفی کشاورزان و میزان محصولات آن‌ها برنامه‌ریزی و اجرایی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف