رئیسی در پاسخ به تسنیم: رژیم صهیونیستی تصمیمی علیه ایران بگیرد به مرحله اقدام نمی‌رسد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در نشستی که امروز با خبرنگاران و اصحاب رسانه داشت، در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه “برخی مقامات رژیم صهیونیستی ادعا کردند که با فرض توافق حق اقدام خود را علیه اقدامات هسته‌ای ایران محفوظ می‌دانند، پاسخ ایران چیست؟” گفت: اقدامات هسته‌ای، صنعت هسته‌ای، داشتن توانایی هسته‌ای حق جمهوری اسلامی ایران است و هیچ کس و هیچ مقامی نمی‌تواند از ما بگیرد.

وی افزود: بارها اعلام کردیم که سلاح هسته‌ای جایی در دکترین هسته‌ای ما ندارد، بارها رهبری اعلام کردند که حرام است، ما نیز در سیاست خارجی اعلام کردیم که جایگاهی در سیاست خارجی ما ندارد.

 

رئیسی با بیان اینکه “دسترسی جمهوری اسلامی ایران به صنعت هسته‌ای را در بخش‌های مختلفی که در نمایشگاه اخیری که برقرار شده بود، دیدید که در نفت و انرژی می‌تواند مؤثر باشد و این حق مسلم ماست”، گفت: رژیم صهیونیستی از اول نمی‌خواست ایران به این حق دست یابد اما این دانش در کشور ما بومی شده است و نمی‌تواند به هیچ عنوان از ما بگیرد.

رئیس‌جمهور با تأکید به اینکه تهدیدات آن‌ها راه به جایی نخواهد برد، اظهار داشت: ترور دانشمندان هسته‌ای برای توقف این کار در کشور بود، بسیاری از خرابکاری‌ها نیز برای این بود که متوقف شویم اما متوقف نشدیم؛ ما را متوقف نخواهند کرد و از  گرفتن این حق قطعی نمی‌توانند بازدارند.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی ببیند که با این تهدیدات آیا مقابل گروه‌های مقاومت در فلسطین می‌تواند دفاع کند، دیروز حریف سنگ‌های فلسطینیان نمی‌شدند، امروز حریف نقطه‌های موشک‌زن آن‌ها نمی‌شوند. صهیونیست‌ها اطراف خود را ببینند؛ آیا می‌توانند امنیت خود را حفظ کنند؟ صهیونیست‌ها در برابر غزه علی‌رغم اینکه مردم مظلوم آن در حبس هستند، آیا می‌توانند از خودشان دفاع کنند. صهیونیست‌ها اگر ‌می‌توانند در برابر گروه‌های فلسطینی بایستند، چرا دست به ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی زدند؟ مگر سلیمانی کسی نبود که منطقه را برای مردم منطقه امن کرد؛ چرا او را ترور کردند؟

رئیسی با بیان اینکه صهیونیست‌ها فاصله بین تصمیم و اقدام را ببینند و اگر تصمیم چنین کاری را بگیرند، شاید به اقدام نرسند، تأکید کرد: اصلاً ببینند چیزی از آن‌ها باقی می‌ماند که اقدام کنند یا خیر.

انتهای پیام/+