رئال مجبورم کرد بگویم رونالدو بهتر از مسی است

در دوران درخشش رونالدو با پیراهن رئال مادرید مدیران این باشگاه برای تقویت جایگاه و افزایش شهرت ستار پرتغالی و تثبیت نام او به عنوان بهترین فوتبالیست دنیا چنان اهمیتی قائل بودند که حتی مگنوس کارلسن، شطرنج‌باز بزرگ و قهرمان شطرنج دنیا، را مجبور کنند بر خلاف میل قلبی‌اش رونالدو را به عنوان فوتبالیست مورد علاقه خود معرفی کند.

کارلسن، استاد بزرگ شطرنج، از کودکی شیفته رئال مادرید بوده اما این شطرنج‌باز نروژی بر خلاف سایر مادریدیست‌های دوآتشه اعتقاد دارد لیونل مسی بهترین فوتبالیست تاریخ است. او می‌گوید این اعتقاد با شیفتگی او به رئال مادرید مغایرت ندارد.

رئال مجبورم کرد بگویم رونالدو بهتر از مسی است

کارلسن در یک گفتگو فاش کرد که بعد از دفاع از عنوان قهرمانی جهان خود در مصاحبه‌ای با باشگاه رئال مادرید شرکت کرده بود و در جریان مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره اینکه فوتبالیست مورد علاقه‌اش کیست از مسی نام برد. او می‌گوید مصاحبه‌کنندگان باشگاه مصاحبه را متوقف کردند و از او خواستند بار دیگر به این سوال جواب بدهد و نام کریستیانو رونالدو را مطرح کند.

رئال مجبورم کرد بگویم رونالدو بهتر از مسی است

شطرنج‌باز بزرگ نروژی گفت:” خیلی سخت است که کسی بتواند وقتی صحبت از بهترین فوتبالیست تاریخ مطرح می‌شود نام کسی به جز لیونل مسی را به زبان بیاورد. من از سالهایی که رونالدو هنوز به رئال نیامده بود هوادار تیم بودم. البته منظورم رونالدوی دوم است نه رونالدوی اول؛ همان مریخی خودمان.

من همیشه رونالدو را دوست داشتم ولی در عین حال معتقد بودم مسی فوتبالیست بهتری است. من بارها به برنابئو رفتم و مسابقات رئال را از نزدیک تماشا کردم و مسئولان باشگاه همیشه به من لطف داشتند. فقط یک بار که قرار بود با آنها مصاحبه کنم از من پرسیدند که فوتبالیست رئالی مورد علاقه‌ام چه کسی است. من اسم شخص دیگری را بردم، فکر کنم آن روزها ایسکو را بهترین بازیکن تیم می‌دانستم. ولی آنها گفتند یک برداشت دیگر می‌رویم و این بار اسم رونالدو را بگو. یعنی رونالدو آن روزها تا این حد برایشان مهم بود”.

رئال مجبورم کرد بگویم رونالدو بهتر از مسی است

کارلسن در میان هواداران رئال آنقدر محبوب است که باشگاه اسپانیایی دو بار به او اجازه داده در سانتیاگو برنابئو به شکل افتخاری در زمین چمن حضور یافته و بازی را آغاز کند. او اولین بار در سال 2013 وارد زمین چمن برنابئو شد تا در لحظه شروع دیدار رئال و وایادولید اولین ضربه را به توپ بزند. شطرنج‌باز بزرگ نروژی در سال 2014 در بازی رئال مقابل سلتاویگو این کار را تکرار کرد.

251 251