دیاباته: گفته بودم اگر پرسپولیس پیشنهاد بدهد، نه نمی‌گویم

شیخ دیاباته دو فصل نوزدهم و بیستم لیگ برتر برای استقلال به میدان رفت که فصل اول زیر نظر آندره استراماچونی ایتالیایی فوق العاده کار کرد و توانست با ۱۵ گل عنوان اقای گلی را کسب کند، او فصل بعد ابتدا در نیم فصل با محمود فکری کار کرد که پرفروغ ظاهر نشد و سپس با فرهاد مجیدی تا انتهای قراردادش ماند و بعدا با پایان قراردادش راهی کشور قطر شد.

در روز ۲۹ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ در گفت‌وگوی اسکایپی با برنامه تلویزیونی از مدیران بلاشگاه استقلال گلایه کرد و گفت: به نظر من باید افرادی را در باشگاه بگذارند تا به استقلال فکر کنند و برای هواداران کاری انجام بدهند چون تماشاگران هر روز برای انگیزه دادن به بازیکنان حضور دارند و اگر افرادی باشند که به استقلال علاقه‌ای نداشته باشند، نمی‌توانند کمکی به این تیم کنند. من علاقه داشتم در استقلال بمانم ولی مدیران رفتار دیگری داشتند.

مهاجم مالیایی سابق استقلال اضافه کرد: می‌خواهم از تمام مربیانی که در استقلال با آنها آشنا شدم، تشکر کنم و برای تمام این مربیان احترام قائل هستم. استراماچونی موجب شد تا به ایران بیایم. درست است که مربی من است ولی مثل پدرم می‌ماند.برای استراماچونی احترام ویژه‌ای قائل هستم و فرهاد مجیدی مثل برادر بزرگم است. ضمنا درست است در یک مقطع مشکلات کوچکی با محمود فکری داشتیم، اما وقتی با یکدیگر و شخصیت هم آشنا شدیم، فهمیدم محمود فکری نیز قلب مهربانی دارد و فرد خوبی است.

او یادآور شد: اگر بخواهم راجع به فوتبالیست‌های ایرانی صحبت کنم، باید زمان زیادی را بگذارم چون بازیکنان خوبی در استقلال، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان، فولاد و … حضور داشتند. بازیکنان خوبی در استقلال و ایران دیدم و واقعا لیگ ایران را دوست داشتم ولی اگر به ایران بیایم، شما را می‌بینم.

مهاجم سابق استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر از تیم‌های ایرانی پیشنهاد داشته باشد، دوباره به ایران می‌آید یا خیر، اظهار کرد: آدم نمی‌تواند سرنوشت را پیش‌بینی کند ولی اگر تیم خوبی باشد که رفتارهای خوبی انجام بدهد، چراکه نه؟ زمانی که پیشنهاد داشته باشم، چرا نه بگویم؟

دیاباته در خصوص اینکه حتی اگر پرسپولیس به او پیشنهاد بدهد می‌پذیرد، عنوان کرد: نمی‌توانم بگویم نه. من هیچ موضعی در مقابل پرسپولیس ندارم و احترام زیادی برای پرسپولیس می‌گذارم. من بازیکن فوتبال هستم. من هوادار نیستم. هر جایی که توپ و زمین فوتبال باشد، من می‌توانم بازی کنم.

بیشتر بخوانید:

257 251