دولت مردمی و انقلابی امیدوارتر از گذشته برای رشد و تعالی ایران قوی گام بر می دارد

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛حسنعلی عزت خواه  در  آیین گرامیداشت هفه دولت در  آموزش و پرورش استان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: شهیدان رجایی و باهنر الگوی بی نظیر خدمت صادقانه به مردم هستند و نقش مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی داشتند.

 وی با بیان اینکه  شهیدان رجایی و باهنر به عنوان دو معلم بزرگ ، ساده زیست به عنوان نماد و اسوه ‌های خدمتگزاری و صداقت در یاد و خاطره مردم همیشه ماندگارخواهند بود گفت: مردم داری ، خلوص نیت در خدمت ، مطیع ولایت بودن و ایمان عمیق دینی  از خصوصیات برجسته این دو شهید بزرگوار بود.

 مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه بویراحمد افزود: دولت مردمی و انقلابی امروز  امیدوارتر از گذشته برای تأمین «امنیت، عدالت و پیشرفت ایران قوی »  در حوزه های مختلف بالاخص آموزش وپرورش تلاش  مضاعفی دارد و امید می رود در سایه رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری زمینه رشد و تعالی ایران قوی در همه عرصه ها با حضور و مشارکت مردم بیش از پیش فراهم گردد.IMG-20220827-WA0028

وی رویکرد دولت سیزدهم در آموزش وپرورش را اجرای دقیق، سند تحول بنیادین  به عنوان نقشه راه  مجموعه تعلیم و تربیت کشور  ، مدرسه محوری و توجه ویژه به عدالت آموزشی وتربیتی در اقصی نقاط استان دانست و گفت: بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به دنبال تربیت دانش آموزانی مومن، متعهد و مسئولیت پذیر در تراز  انقلاب اسلامی برای مدیریت کشور در آینده هستیم.

عزت خواه گفت: ایران قوی نیازمند آموزش وپرورش قوی است که در این زمینه مردمی سازی آموزش وپرورش و ایجاد بستری مناسب برای مشارکت همه آحاد جامعه و نهادها  در دستور کار آموزش وپرورش قرار دارد.

وی ادامه داد: هزینه درحوزه آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری برای تضمین توسعه و پیشرفت آینده کشور است چرا که تربیت نیروی انسانی به عنوان مهمترین عامل توسعه هر جامعه ای در دستان معلمان درآموزش وپرورش اتفاق می افتد. 

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از حضوری شدن قطعی مدارس از ابتدای مهرماه سال جاری خبرداد و افزود: در قالب پروژه مهر همه تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی و مهری بانشاط اندیشیده شده است.

عزت خواه در این بخش از سخنانش بر نظم اداری ، برنامه محوری و تکریم ارباب رجوع در اداره کل آموزش وپرورش استان تاکید کرد وگفت: همه باید برای ساختن آموزش وپرورش قوی در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی با روحیه جهادی و انقلابی تلاش مضاعفی داشته باشیم.

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در تشریح موفقیتهای آموزش وپرورش به مناسبت هفته دولت ، دستاوردهای دانش آموزان و فرهنگیان استان کهگیلویه وبویراحمد را  در سطح ملی چشمگیر توصیف کرد و افزود: دانش آموزان و فرهنگیان استان در سال تحصیلی 1401-1400  در مسابقات مختلف فرهنگی ، علمی و ورزشی خوش درخشیدند و 300 رتبه کشوری کسب کردند.IMG-20220827-WA0029

عزت خواه گفت: در کنکور سراسری سال جاری برای اولین بار در تاریخ استان دانش آموز فرناز حسن زاده در رشته تجربی رتبه اول کشوری و دانش آموز کیارش شیخی از گچساران رتبه اول رشته ریاضی منطقه 3 کشور را از آن خود کرد که به عنوان برگ زرینی در تاریخ آموزش وپرورش استان ثبت شد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان استان در کنکور امسال 22 رتبه زیر 100 و 147 رتبه زیر 1000 کسب کردند ادامه داد:  کسب رتبه  8و10 منطقه 3 کشوری نیز از آن دانش آموزان کهگیلویه وبویراحمد بود که نشان از استعداد و توانمندیهای دانش آموزان این دیار است و ما  در آموزش وپرورش وظیفه داریم بستر را برای شکوفایی دانش آموزان در محیط مدارس بیش از گذشته مهیا نماییم.

عزت خواه ،کسب مدال نقره جغرافیای کشوری توسط دانش آموز زینب غفاری زاده ، کسب رتبه اول کشوری در طرح عید وداستان ،کسب 4 رتبه ها برتر کشوری در جشنواره تولید محتوای آموزشی ،کسب 8 رتبه برتر کشوری در مسابقات قرآن ،عترت ونماز ،کسب 6 رتبه برتر اول تا سوم کشوری در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری ،کسب 2 رتبه اول کشوری توسط همکاران فرهنگی در جشنواره معلمان مولف و 2 رتبه برتر کشوری توسط همکاران فرهنگی در جشنواره معلمان هنرمند و 6 رتبه برگزیده کشوری در جشنواره فرهنگی هنری فردا و کسب مقام اول در جشنواره نوجوان سالم توسط همکار رهنگی از آموزش وپرورش عشایر بخشی از موفقیتهای آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در سال تحصیلی جاری بود.

وی از کسب مقام اول و دو رتبه چهارم  کشوری توسط همکاران فرهنگی در رشته نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و تدبر در قرآن خبرداد وگفت: دانش آموزان با نیازهای ویژه آموزش وپرورش استثنایی استان در مسابقات آمادگی جسمانی دانش آموزان دختر سراسر کشوربا کسب 2 مدال طلا و یک مدال برنز عنوان قهرمانی کشور را کسب کردند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد اظهارداشت: در مسابقات قرآنی دانش آموز محمد مهدی رضائیان در رشته ترتیل قرآن مقام اول کشوری  ، دانش آموز حسین ناطق منش رتبه سوم انشاء نماز و مقام سومی ودر مسابقات قرآن ونهج البلاغه دانش آموزان صدیقه دیانت و خانم اسدی از استان کهگیلویه و بویراحمد مقام سومی را کسب کردند.

عزت خواه،  به موقیتهای ورزشی دانش آموزان اشاره کرد وگفت: کسب مقام قهرمانی کشتی فرنگی کشور ، کسب مقام نائب قهرمانی کشتی فرنگی آسیا وکسب مقام سوم نوجوانان جهان  توسط دانش آموز رضا آذرشب ، کسب رتبه چهارم کشوری در جشنواره فرهنگی هنری پروژه کنترل وزن و افزایش فعالیتهای حرکتی و کسب رتبه چهارم کشوری در مرحله سنجش اولیه طرح تحولی ارتقاء سواد حرکتی دانش آموزان مدارس ابتدایی  بخشی از موفقیتهای دانش آموزان و فرهنگیان در حوزه ورزش بوده است.IMG-20220827-WA0030

 وی از عضویت 5 نفر از دانش آموزان استان در تیم ملی نوجوانان هندبال کشور ،کسب مقام قهرمانی پرتاب نیزه و دعوت به اردوی تیم ملی توسط دانش آموز اسدالهی ، کسب مقام سوم جودو توسط دانش آموز علی رحیمی و کسب مقام برتر کشوری در چهارمین همایش ملی دستاوردهای ورزش دانش آموزی در پروژه کنترل وزن وچاقی دانش آموزان توسط همکار فرهنگی لیلا حاجی وند خبرداد.

عزت خواه از اختصاص 53 پروژه ورزشی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت تبدیل به احسن نمودن فضاهای ورزشی درون مدرسه ای نیز خبر داد و افزود: 40 زمین  چمن مصنوعی 5 زمین ساحلی و 8 باب سالن ورزشی در حال احداث است که 5 زمین مصنوعی در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی از کسب 10 رتبه عالی و برتر کشوری در برنامه های دبیرخانه سرگروهای آموزشی استان خبرداد وگفت: رتبه اول کشوری در هیجدهمین جشنواره الگوهای برتر تدریس در محور تجارب از آن فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد بود.

عزت خواه، کسب رتبه اول کشوری برنامه های عملیاتی درس پیام های آسمانی توسط سرگروه آموزشی  سرکار خانم ژیلا انجام روز ، کسب رتبه سوم کشوری ایده پردازی کیفیت بخشی به درس ریاضی و کسب رتبه سوم کشوری پودمانهای مهارت آموزی در درس کار و فناوری توسط حسین برزگر را بخش دیگری از موفقیتهای آموزش وپرورش در حوزه گروهای آموزشی متوسطه عنوان کرد.

وی گفت: معاونت سوادآموزی در زمینه فعالیتهای سوادآموزی در کشور رتبه برتر کشوری  و در حوزه سنجش نیز رتبه اول کشوری را کسب کردند.

انتهای پیام 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف