دولت بار مالی ایجاد استان کرمان جنوبی را تامین می‌کند/طرح به زودی در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت بررسی تفکیک 3 استان در مجلس، اظهار کرد: بررسی تفکیک استان‌های اصفهان ، کرمان و سیستان و بلوچستان در کمیسیون شوراها به اتمام رسیده که بعد از این مرحل در نوبت دستوکار جلسه علنی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اظهارات آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور در سفر به استان کرمان مبنی بر اینکه استان شدن کرمان جنوبی در دستور کار دولت قرار دارد، گفت:اظهارات رئیس جمهور نشان داد که  سیاست‌های دولت و مجلس در این زمینه یعنی تفکیک برخی از استان‌های بزرگ و پهناور با همدیگر هم سو است.عضو کمیسون شوراهی مجلس گفت: با توجه به هم سو بودن مجلس و دولت، عضو کمیسیون‌شوراهایم مجلس بیان کرد: با توجه به اظهارات رئیس جمهور، دولت بار مالی طرح ایجاد استان جنوبی را می‌پذیرد و احتمالا شورای نگهبان هم نسبت به این طرح ایرادی نخواهد گرفت.

ابوترابی با اشاره به طرح تفکیک استان اصفهان و سیستان و بلوچستان، گفت: بر اساس این 2 طرح سیستان و بلوچستان به 4 استان و اصفهان نیز به 2 استان تفکیک خواهند شد؛کار بررسی بر‌روی این طرح‌ها در کارگروه تخصصی کمیسیون به اتمام رسیده و اعضا نیز در صحن کمسیون با آنها موافقت کرده‌اند لذا طرح‌ها به زودی در دستورکار وکلای‌ملت در جلسه علنی قرار خواهند گرفت.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله رئیسی در سفر به استان کرمان در واکنش به مطالبات مردم شرق استان برای استان شدن گفت: من این درخواست‌ها و پلاکاردهای شما را دیدم؛ اما استان شدن شاخص‌هایی دارد که باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه استان شدن کرمان جنوبی در دستور کار دولت قرار دارد اظهار کرد:در جیرفت هم گفتم که این درخواست که سال ها وجود داشته در دستور کار است. باتوجه به ضرورت توسعه یافتگی و محرومیت در جنوب استان در مقابل خواست مردم اظهار امیدواری کرد که خواست مردم را تحقق ببخشیم.

انتهای‌ پیام/