دهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی «رینوتکس» برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مشاور استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان با اعلام این خبر گفت: رویکرد اصلی ما در این نمایشگاه تجاری سازی است.

عبدالرضا فلاح، اظهار کرد:  امسال نمایشگاه با محوریت شمالغرب برگزار می شود و تلاش می کنیم در آینده رویکرد ملی و بین المللی را پیگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه نیازمند عزم و اراده جدی تمامی نهاد ها و سازمان های استانی اعم از بخش خصوصی و دولتی است.

مشاور استاندار آذربایجان شرقی در حوزه فناوری، نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان گفت: با تمام این توصیف ها ما تلاش داریم که تسهیلگری داشته باشیم تا بخش خصوصی بتواند در این عرصه حضور داشته باشد که حتی بتوانیم در آینده کل نمایشگاه در دست بخش خصوصی برگزار شود.

سعید غریب‌خواجه، مدیرعامل سازمان عامل استقرار و توسعه منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی نیز گفت:  علاوه بر نمایشگاه، رویدادهای جانبی دیگری نیز تعریف کرده‌ایم و  نمایشگاه همچون سالهای گذشته در پنج موضوع برگزار خواهد شد.

وی افزود: دهمین دوره نمایشـگاه بین المللـی نـوآوری و فنـاوری ربع رشیدی «Rinotex۲۰۲۲»، با هدف افزایش مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و فنـاور داخلی و خارجی، بسترسازی برای تکمیل چرخه‌ی علم تا فناوری و فناوری تا کسب و کار، شناسایی و معرفی نوآوری‌ها و اختراعات فناورانه و طرح‌ها و ایده‌های دانش محور، معرفی توانمندی‌های پژوهشی و فناوری و بسترسازی برای کاربردی کردن آنها، شبکه سازی و گسترش همکاری‌های فناورانه منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی، ایجاد فضای مناسب کسب و کار برای نخبگان علمی و فناوری و شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان، بسترسازی برای جذب سرمایه در شرکت‌های دانش بنیان، فناور و خلاق و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان برگزار می‌شود.

وی گفت: این نمایشگاه  همچون سال‌های گذشته در چهار بخش ایده‌های فناورانه، توسعه و تجاری سازی فناوری، فروش محصولات فناورانه، و نیازمندی‌های فناورانه و در ۱۱ زون تخصصی با عناوین نوآوری و فناوری کشاورزی و آب، فناوری زیستی و صنایع غذایی، نوآوری و فناوری حوزه سلامت (دارویی، بهداشتی، آرایشی، مهندسی پزشکی و علوم شناختی)، نوآوری و فناوری مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی، نوآوری و فناوری ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، نوآوری و فناوری برق، الکترونیک، فوتونیک و مخابرات، نوآوری و فناوری اطلاعات و نرم افزارهای رایانه‌ای، خدمات تجاری سازی و مشاوره، نیازمندی‌های فناورانه، صنایع نرم، هویت ساز و خلاق، خلاقیت و شکوفایی دانش آموزی، نوآوری و فناوری‌های خودرو و حمل و نقل برگزار می‌شود.

انتهای پیای

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف