دفاع مقدس منشوری از حماسه ها و تلاش های ملت برای خودکفایی و خوداتکایی است

به گزارش برنا از اراک ،  سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در نشست ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: دفاع مقدس آیینه تمام نمای حضور ملت برای تحقق مامی توانیم است و همچون گنجینه ای از افتخارات و حماسه های عظیم در آن نهفته که جلوه هایی از مقاومت و عشق و فداکاری را در خود جای دارد.

وی افزود: تدبیر صحیح و برنامه ریزی دقیق در کنار روحیه های ایثار و ازخودگذشتگی در طول دفاع مقدس همواره برجسته است و در سراسر مقاطع دفاع مقدس اخلاق، معنویت و جوانمردی موج می زند.

سردار کریمی با بیان اینکه تولید علم و به کارگیری دانش و فناوری در دفاع مقدس نیز از دیگر شاخصه ها است، گفت: نمونه هایی از این مسئله در ساخت پل ها و تجهیزات دفاعی وجود دارد که نماد تلاش و ظرفیت های عظیم ملت هستند و در واقع دفاع مقدس منشوری از خوبی ها ، حماسه ها و تلاش های ملت برای خودکفایی و خوداتکایی است که به کارگیری این فرهنگ در همه بخش ها در شرایط امروز موجب بارور شدن فرهنگ و غرور ملی و پیشرفت همه جانبه کشور خواهد شد. وی تأکید کرد: آنچیزی که امروز می تواند موجب پیشرفت و شکوفایی ملت ایران برای رسیدن به ایرانی قوی شود به کارگیری فرهنگ دفاع مقدس است و لازمه آن جهاد تبیین است و مقام معظم رهبری مسئله تبیین را به عنوان جهاد مطرح کردند و این از اهمیت بسیاری برخوردار است. فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه ستاد کنگره شهدای استان مرکزی از ۷ سال گذشته با روحیه جهادی و انقلابی در راستای تبیین، تبلیغ و ترویج فرهنگ و ارزش های انقلاب و دفاع مقدس گام برداشته،افزود: خوشبختانه توفیقات و دستاوردهای زیادی حاصل شده که به برکت عنایات خاصه شهدا و نیت خالصانه همه خادمین شهدا که در طول این مسیر ما را یاری دادند بوده و قطعا نصرت الهی با نیت و عمل صالح همراه است.

وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس متعلق به همه مردم است و در این راستا ستاد کنگره از ظرفیت های مردمی و خصوصا جوانان به درستی به کارگیری کرد، گفت: مردمی بودن و جوان محور بودن مهمترین رویکرد فعالیت ها و برنامه ها بود و در این مسیر نورانی از ابتکارات، خلاقیت ها و توانمندی ها به خوبی استفاده شد. سردار کریمی ادامه داد: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسب برای بازخوانی و تبیین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی در بخش های مختلف است که باید از این فرصت مغتنم استفاده کرد چراکه کنگره شهدای استان در حوزه های محرومیت زدایی، فرهنگی و تبیینی، هنری و تبلیغی، خدماتی و اجتماعی، علمی و پژوهشی، زیرساختی و عمرانی و حمایتی اقدامات چشمگیری انجام داده که باید به خوبی تبیین و روایت شود.

وی با بیان اینکه کنگره شهدای استان مرکزی یک جریان فرهنگی و کاملا مردمی است که از فرصت های موجود برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره گیری می کند، گفت: مهمترین رسالت این جریان عمل به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و خصوصا ادامه راه کنگره شهدای استان است که ایشان در دیدار با اعضای ستاد کنگره تاکید کردند و لذا در این مسیر شتابنده حرکت خواهیم کرد. فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه های ستاد کنگره شهدای استان بهره گیری از تجربیات ارزشمند پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس بود که با عنوان یک راهبرد در دستور کار بود و همچنین تجلیل از خانواده معظم شهدا، پیشکسوتان و ایثارگران نیز راهبرد دیگر بود که همچنان ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در سالجاری تجلیل از ۳۰ هزار رزمنده دفاع مقدس استان مرکزی در دستور کار قرار دارد که با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی و نهادها باید عملیاتی شود و لازم است همه ظرفیت های استانی در این خصوص پای کار بیاید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف