دعوت معاون استاندار از سرمایه‌گذاران/ کهگیلویه و بویراحمد هیچ‌گونه مشکل امنیتی ندارد

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛سیدجواد هاشمی‌مهر در برنامه نگاه روز شبکه استانی دنا با اشاره به اینکه همه پروژه‌های عمرانی باید پیوست فرهنگی داشته باشند، گفت: در دولت سیزدهم در حوزه اجتماعی قرارگاه عفاف و حجاب و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوبه شدند که در استان جلساتی برگزار و وظایف دستگاه‌ها طبق قانون احصا و به آنها اعلام شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اعطای تسهیلات به زوجین، واگذاری زمین و چندین برنامه از جمله اقدامات در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است. در حوزه عفاف و حجاب و توانمندسازی زنان هم امور بانوان استان چهار برنامه شاخص را در شهرستان چرام به عنوان پایلوت در دست اجرا دارد که امیدواریم شاهد تبعات مثبت آن باشیم.

وی با اشاره به اجرای طرح پوشش بیمه همگانی در دولت سیزدهم گفت: همه مردم به غیر از کسانی که مراجعه نکردن تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند که از اقدامات بارز و خوب دولت سیزدهم به شمار می‌آید.

هاشمی‌مهر با اشاره به جایگاه برتر استان در اجرای نسخه الکترونیک، گفت: ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گرفت و خانواده‌ها فقط ۱۰ درصد هزینه را پرداخت می‌کند.

معاون سیاسی استاندار اجرای طرح دارویاری را از دیگر اقدامات برجسته این دولت دانست و عنوان کرد: با اجرای این طرح که مورد استقبال مردم قرار گرفته پرداختی از جیب مردم کاهش پیدا کرده است.

این مسئول با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم در تولید واکسن کرونا و همچنین صادرات آن افزود: خطر بیماری کرونا همچنان جدی است، توصیه می‌شود مردم دستورالعمل‌‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

هاشمی‌مهر به اقدامات حوزه میراث فرهنگی اشاره و عنوان کرد: بخشی از اقدامات در این حوزه فرهنگی و اجتماعی است که برگزاری جشنواره کوچ عشایر با حضور ۱۶ استان،  راه‌اندازی ۳۰ کارگاه صنایع دستی خصوصا در نقاط محروم و مرمت بناها و آثار تاریخی از دیگر اقداماتی است که به جد پیگیری می‌شود، تاکنون ۵.۵ میلیارد برای مرمت بنای تاریخی دهدشت هزینه شده و کارهای ۱۳ بنای دیگر در دست انجام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برقراری امنیت سرمایه‌گذاران گفت: خوشبختانه استان هیچ‌گونه مشکل امنیتی ندارد فقط معارضات اجتماعی است که فرمانداران موظف به رفع آنها هستند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سرمایه‌گذاران بدانند با آسودگی خاطر امنیت آنها را برقرار می‌کنیم، مشکلی برای حضور سرمایه‌گذاران  در استان نیست ضمن اینکه استان مشکل امنیتی ندارد.

وی بیان کرد: خوشبختانه نه گروه ضد انقلاب در استان فعال است نه اینکه مرز مشترک با کشورهای همسایه داریم که امنیت استان تهدید شود.

وی ادامه داد: نگرانی که داریم موضوع سلاح‌های مجاز و غیرمجازی است که مردم در مراسماتی مانند عروسی و عزا از آن استفاده می‌کنند، امسال با همکاری سپاه و نیروی انتظامی یک هزار و ۲۲۵ مورد سلاح کشف شد.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف