دستیابی به اهداف مشترک منطقه‌ای و جهانی با اتخاذ رویکردهای نوآورانه

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری برنا؛ سیزدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه (APPU) امروز هفتم شهریورماه 1401 به میزبانی کشور تایلند و با حضور 31 کشور با سخنرانی محمود لیائی و با حضور ماساهیکو متوکی دبیر کل اتحادیه پستی جهانی و لین هانگلیانگ دبیر کل اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه آغاز به کار کرد و تا 11 شهریور ادامه دارد.
محمود لیائی به‌عنوان رئیس شورای اجرایی اتحادیه پستی آسیا- اقیانوسیه در سخنرانی افتتاحیه این کنگره گفت: اعتقاد دارم که تعامل و همکاری منطقه‌ای میان کشورهای عضو این اتحادیه، مؤثرترین شیوه نیل به اهداف سازمانی است. قطعاً، این باور، ما را تشویق می‌کند تا تمام تلاش خود را با اتخاذ رویکردهای نوآورانه، ابتکاری و برخورداری از نیروی انسانی ماهر و دانش‌بنیان برای دستیابی به اهداف مشترک منطقه‌ای و جهانی به کار بندیم.
لیائی با اشاره به همه‌گیری ویروس کووید 19 و تغییرات محسوس تمامی صنایع و کسب‌و‌کارها که منجر به اعمال قرنطینه‌ها و تعطیلی مشاغل در جهان شد افزود: چالش در زیرساخت‌های فیزیکی و عدم امکان برگزاری حضوری رویدادهای پستی باعث تعویق یک‌ساله سیزدهمین کنگره پستی آسیا – اقیانوسیه شد.
وی ادامه داد: علیرغم تمام مشکلات، بخش پستی به‌موازات سایر بخش‌ها و به‌واسطه حضور فناوری و شیوه‌های نوین ارتباطی و بهره‌مندی از رویکردهای نوآورانه، توانست بر بسیاری از موانع و محدودیت‌ها ناشی از همه‌گیری کووید 19 فائق آید.
معاون وزیر ارتباطات ایران با تأکید بر اینکه این نشست، فرصت مغتنمی برای اعضای اتحادیه پستی آسیا-اقیانوسیه جهت تقویت همکاری و تعامل در منطقه به‌شمار می‌رود افزود: به‌یقین از طریق تصمیمات متخذه در این نشست‌ها، امکان ارائه بهتر سرویس‌های پستی در سطح منطقه و جهان فراهم و دستیابی به اهداف اتحادیه پستی جهانی تسهیل خواهد شد.
رئیس شورای اجرایی اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، ضمن قدردانی از همکاری پست ژاپن به‌عنوان نایب‌رئیس شورای اجرایی، عنوان کرد: خرسندم ریاست دوره جدید شورای اجرایی را در سیزدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، به کشور تایلند تقدیم می‌کنم.
دیدار مدیرعامل پست ایران با ماساهیکو متوکی دبیر کل اتحادیه جهانی پست و ارائه گزارش اقدامات ایران توسط حسن عمیدی مدیرکل دفتر ارتباطات و امور بین‌الملل پست ایران ازجمله برنامه‌ای اولین روز از سیزدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه بود.
اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، بزرگ‌ترین اتحادیه منطقه‌ای در سطح آسیا و اقیانوسیه و مهم‌ترین مجمع تصمیم‌گیری در خصوص توسعه و بهبود امور پستی در منطقه است.
جمهوری اسلامی ایران در کنگره پنجم که در سال 1985 در کشور تایلند برگزار شد، به‌عنوان ناظر شرکت نمود و سرانجام در هفتمین کنگره که در سنگاپور برگزار شد، به‌عنوان عضو پذیرفته شد و شرکت کرد.
در حال حاضر 32 کشور در این اتحادیه عضویت دارند. علاوه بر ایران؛ افغانستان، اندونزی، بنگلادش، بوتان، برونئی‌ دارالسلام، پاکستان، تایلند، چین، ژاپن، سنگاپور، سری‌لانکا، فیلیپین، کره جنوبی، گینه‌نو پاپوازی، لائوس، مالزی، مالدیو، نپال، نائورو، نیوزیلند، ویتنام، هندوستان، کامبوج، فیجی، میانمار، جزایر سلیمان، مغولستان، وانوآتو، تونگا و ساموآ اعضای این اتحادیه را تشکیل می‌دهند.
گفتنی است کشور ایران پس از 17 سال، میزبانی دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه را از تاریخ 12 لغایت 17 تیر 1396 در هتل المپیک تهران عهده‌دار و تاکنون به‌عنوان رئیس شورای اجرایی این اتحادیه فعالیت داشت. ریاست شورای اجرایی اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه در سیزدهمین کنگره به کشور تایلند واگذار شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف