دستگیری 3 حفار غیرمجاز در شهرستان سوادکوه شمالی


دستگیری 3 حفار غیرمجاز در شهرستان سوادکوه شمالی

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از دستگیری سه حفار غیرمجاز و کشف و ضبط فلزیاب در سوادکوه شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سرهنگ محمدرضا کردان فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اعلام این خبر اظهار داشت: با هوشیاری و اقدام به‌ موقع نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان مازندران، از حفاری غیرمجاز جلوگیری و افراد متخلف دستگیر شدند.

وی ادامه داد: بر اساس اخبار رسیده از میراث‌بانان افتخاری مبنی بر حضور افراد ناشناس در منطقه جنگلی پلنگ دره از توابع شهرستان سوادکوه شمالی مأموران یگان حفاظت شهرستان به محل اعزام شده و پس از هماهنگی با نیروی انتظامی شهرستان و دستور مقام قضایی، در یک عملیات ایست و بازرسی مشترک سه نفر از حفاران غیرمجاز را دستگیر کردند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: در عملیات مشابه انجام شده، در بازرسی از خودرو یک دستگاه فلزیاب به همراه آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط شد.

وی با قدردانی از اطلاع‌رسانی هم‌استانی‌ها و فراهم شدن پیشگیری از وقوع جرایم تصریح کرد: صیانت از میراث‌فرهنگی در استان مازندران به دلیل گستردگی و پراکندگی آثار نیاز به مشارکت همه‌جانبه هم‌وطنان دارد.

کردان یادآور شد: هموطنان و دوستداران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با اطمینان از حفظ امانت‌داری به سامانه خبری یگان حفاظت از آثار تاریخی استان مازندران با شماره‌ تلفن ۳۳۹۱۰۰۷ اعلام کنند.