دستگیری ۸۲۲ سارق، زورگیر و مالخر در رعد ۵۹

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه اجرای پنجاه و نهمین مرحله از اجرای طرح رعد پلیس پیشگیری در جمع خبرنگاران به عملکرد ماموران اشاره و اظهار داشت: با تلاش همکارانم در مجموعه پلیس پیشگیری و سرکلانتری ها ۸۲۲ سارق، مالخر، زورگیر، سارق مسلح و همچنین اراذل و اوباشی که سرقت هم می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه اکثر سارقان سابقه دار هستند تصریح کرد:۲۵ گروه نیز که به صورت باندی اقدام به سرقت، زورگیری و قاپ زنی می کردند شناسایی و منهدم شدند.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: در این مرحله از طرح رعد ۱۶۱ دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی و هزار و ۴۵ فقره سرقت کشف شده است؛ همچنین ۱۸۴۹ فقره اموال مسروقه کشف شده که بخشی از این اموال به مالباختگان پرداخت شد.

سردار رحیمی با بیان اینکه ارزش ریالی اموال مکشوفه مسروقه ۴۳ میلیارد تومان برآورد شده است اعلام کرد:در این طرح ۱۴ محکوم فراری دستگیر شدند.

وی گفت: ۲۹ درصد سارقان در حوزه قطعات خودرو و وسایل نقلیه فعالیت می‌کردند؛ ۱۹ درصد سارق اماکن خصوصی و اماکن، ۷ درصد قاپ زن ، ۷ درصد سارق منزل و ۱۸ درصد سارق جیب بر ،کش‌رو زن و سیم و کابل بوده اند. 

وی ادامه داد: در پنجاه ونهمین مرحله از طرح رعد ۶۸ پاتوق سارقان، ۱۹ پاتوق مالخران، ۵ پاتوق اوباش، ۶۷ پاتوق فروشنده مواد مخدر و ۱۲ پاتوق اراذل و اوباش شناسایی و منهدم شدند.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه ۸۴ قبضه سلاح سرد از دستگیرشدگان کشف و ضبط شد، تصریح کرد: در این طرح ۱۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری هم کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی پایتخت میزان استفاده سارقان از سلاح جنگی را افزایشی دانست و گفت: متاسفانه میزان استفاده سارقان از سلاح جنگی به شدت افزایش پیدا کرده که نگران کننده است.

انتهای پیام/