دستگیری ۸۰ هزار اتباع غیرمجاز در نقطه صفر مرزی

سردار احمد علی گودرزی، فرمانده مرزبانی فراجا امروز اظهار کرد: هشت نفر از اشرار مسلح به‌ویژه در استان سیستان و بلوچستان و در مرزبانی آذربایجان‌غربی که با نیروهای ما درگیری مستقیم داشتند به هلاکت رسیدند.

وی ادامه داد: امسال کشف و ضبط ۱۳ میلیون لیتر سوخت را داشتیم که ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

گودرزی با اشاره به اینکه ۸۰ هزار نفر از اتباع غیرمجاز در نقاط صفر مرزی دستگیر شدند، گفت: برخی از اتباع غیرمجاز کودک بودند که آنها به همراه خانواده‌هایشان در شهرهای مرزی و موکب‌ها پذیرایی و به کشورهایشان بازگردانده شدند.

فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به تدابیر امنیتی ایام اربعین در مرز ایران و عراق گفت: برای مراسم اربعین همه زیرساختار را فراهم کردیم اما از دیشب ناآرامی‌ها و درگیری‌ها به بسته شدن مرزها منجر شده است.

 دستگیری ۸۰ هزار اتباع غیرمجاز در نقطه صفر مرزی

بیشتربخوانید :

وی ادامه داد: امیدواریم با آرامشی که در کشور عراق در آینده‌ای نزدیک و حتی در دو روز آینده یا ساعات آینده برقرار می‌شود در ۶ مرز ایران و عراق امکان تردد زائرین فراهم شود.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: دو مرز تمرچین و باشماق امسال برای نخستین بار راه‌اندازی شده است و در مرز سومار هم امکانات لازم برای تردد تدارک دیده شده است.

گودرزی با بیان اینکه از مرزهای افغانستان و پاکستان زوار وارد کشور می‌شوند، گفت: ما ۶ مرز با عراق داریم اما تمامی مرزها در خدمت زائران بوده و مجموعه مرزبانی کشور برای مراسم اربعین در آمادگی صددرصدی هستند.

وی با اشاره به اینکه مرزبانان آخرین افراد بدرقه‌کننده زائران اربعین هستند، گفت: امیدواریم رسانه‌های کشور از لحظات شیرین زیارت اربعین مستندسازی تهیه کنند و نشان دهند که مردم خونگرم ایران تا چه میزان نسبت به اهل بیت ارادت دارند و روابط خوبی با مجموعه مرزبانی کشور دارند.

۲۱۲۲۰