دستور تهیه انواع سس سزار؛ خوشمزه و مخصوص رستورانی

سس سزار  تاثیر بسیار زیادی بر خوشمزه شدن سالاد سزار می گذارد. شما نمیتوانید با یک سس آماده که از بازار خریداری کرده اید ، سالا سزار فوق العاده ای درست کنید. 

در دستور اصلی تهیه سس سزار از تخم مرغ خام و سس ورسترشایر استفاده می شود که ممکن است با ذائقه ایرانی همخوانی نداشته باشد. 

ترکیب سس سزار ، میتواند متناسب با ذائقه خودتان تغییر کند. در ادامه مقاله طرز تهیه انواع سس سزار را به شما آموزش میدهیم تا بتوانید طعمی فوق العاده را تجربه کنید. 

در رستوران های ایران معمول سس سزار را با پایه سس مایونز تهیه می کنند. شما میتوانید انواع ترکیب هایی که در ادامه آورده ایم را با هم مخلوط نمایید و در کنار سالاد سزار یا سایر سالادها سرو نمایید.

سس سزار رژیمی, سس سزار اصل رستورانی, سس سزار اصل

دستور تهیه سس سزار

روش اول تهیه سس سزار   

در این دستور سس مایونز جایگزین تخم مرغ خام شده و سرکه جایگزین سس ورسترشایر شده است. بهتر است برای طعم دادن به سس سالاد سزار از 1 – 2 عدد طعم دهنده استفاده کنید. استفاده بیش از حد از ترکیبات مختلف می تواند مزه سس را تغییر دهد. 

روش دوم تهیه سس سزار رستورانی 

زرده تخم مرغ را با پوره سیر هم بزنید تا کرم رنگ شود سپس بقیه مواد را اضافه کرده مخلوط نمایید و روغن زیتون را در آخرین مرحله به سس اضافه کنید.

در صورت تمایل میتوانید مقداری آبلیموی تازه به این سس اضافه نمایید. 

سس سزار رژیمی, سس سزار اصل رستورانی, سس سزار اصل

روشهای تهیه سس سالاد سزار

روش سوم تهیه سس سزار خوشمزه  

 

تخم مرغ را از 2 ساعت قبل بیرون از یخچال بگذارید تا به دمای محیط برسد. سپس به مدت 1 دقیقه در آب در حال جوش لی با شعله ملایم بیندازید و به سرعت تخم مرغ را خارج کنید که حالت عسلی پیدا نکند. 

صبر کنید تا تخم مرغ دوباره به دمای محیط برسد.

 

تمام مواد به جز روغن زیتون را مخلوط کرده و 1 دقیقه با دور تند همزن بزنید. 

روغن زیتون را به تدریج اضافه کنید تا به خورد مواد برود.

پنیر پارمزان را در انتها اضافه کرده مخلوط نمایید. 

سس را به مدت 2 – 3 ساعت در یخچال بگذارید تا مزه ها با هم ترکیب شوند. 

 

روش سوم تهیه سس سزار اصل رستورانی   

زرده تخم مرغ را با ادویه ها ، نمک دریا ، سس خردل ، پوره سیر ، آبلیمو و سس ووسترشایر و پوست لیموترش هم بزنید تا یکدست شود. 

روغن زیتون را به صورت آرام و خطی حین هم زدن به سس اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا غلیظ شود. 

پنیر پارمزان را اضافه کنید و مخلوط کنید.