در هفدهمین جشنواره تعاونی های برتر از 14 تعاونی برتر در استان اصفهان تجلیل خواهد شد

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، روح‌الامین امیری  با اعلام این خبر اظهارداشت: این ۱۴ شرکت از بین ۳۱۴ تعاونی که در هفدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان ثبت نام کرده بودند، برگزیده شدند.

وی با اعلام این که ۳۱۴ شرکت تعاونی و اتحادیه از سراسر استان در این جشنواره شرکت داشتند، اضافه کرد: این شرکتها  پس از بررسی مدارک و مستندات ثبت‌نام کنندگان در گرایش‌های اتحادیه، صنعتی، تأمین نیاز تولیدکنندگان، تأمین نیاز مصرف کنندگان، تولیدی و توزیعی، تأمین نیاز صنفی، معدنی، کشاورزی، مسکن، عمرانی، خدمات، اعتبار، حمل و نقل و فرش دستباف، بعنوان تعاونی های برتر استانی انتخاب شدند.

وی افزود: داوری جشنواره تعاونی های برتر در قالب شاخص‌های کمی شامل بهبود وضعیت مالی، بهبود جایگاه کسب و کار، بهبود قانونمندی و شاخص های کیفی برنامه محوری، هویت سازی و برندسازی، مسوولیت اجتماعی و زیست‌محیطی، رضایت‌مندی مشتریان و اعضا در سامانه جامع هوشمند بخش تعاون صورت گرفته است.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: مجموع آمار ثبت‌نام کنندگان در این جشنواره نسبت به جشنواره سال گذشته ۳۸۰ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: شهرستان‌های اصفهان با ۳۶ و کاشان با ۳۱ شرکت تعاونی یا اتحادیه، بیشترین تعداد آمار ثبت نام تعاونی‌ها را در این جشنواره داشتند.

امیری گفت: جشنواره سراسری تعاونی‌های برتر استان اصفهان با هدف انتخاب و معرفی تعاونی‌های الگو و برتر در راستای ترویج فرهنگ تعاون و شناساندن نمونه‌های موفق تعاونی برگزار می‌شود.

به گزارش برنا، تعاونی‌های استان اصفهان در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی، معدنی، عمرانی، خدماتی، صنایع دستی و دانش بنیان فعالیت دارند و بیشتر آنها مربوط به دسته خدمات با ۳۵ درصد سهم از کل تعاونی هاست.

از حدود ۹۵ هزار و ۸۲ تعاونی فعال در کشور، حدود ۳٫۵ درصد از آنها (معادل سه هزار و ۳۰۰ شرکت) با ۸۰۰ هزار عضو و بیش از ۵۵ هزار نفر نیروی کار، در استان اصفهان قرار دارند.

استان اصفهان بیش از پنج هزار نفر عضو در شرکت های تعاونی دارد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف