«در ساحل» بهترین فیلم رویداد سینمایی کانادایی شد


«در ساحل» بهترین فیلم رویداد سینمایی کانادایی شد

فیلم «در ساحل» ساخته ابوالحسن کیوان برگزیده رویداد جوایز فیلم کانادا که در بخش های مختلف از جمله بهترین فیلم برگزار می شود، شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فیلم کوتاه «در ساحل» به تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی ابوالحسن کیوان به عنوان فیلم درام برگزیده جایزه سینمایی کانادا (Canadian Cinematography Awards) در شهر تورنتو معرفی شد. این فیلم که در رویداد ماه نوامبر شرکت کرده بود،  به تازگی به عنوان یکی از آثار برگزیده سال معرفی شده است.

هدف جایزه سینمایی کانادا، کمک به درک اهمیت سینما در هنر و صنعت فیلمسازی و نیز تشویق و کمک به پیشرفت شغلی فیلمسازان است. داوران این رویداد کیفیت فیلمسازی، خلاقیت و توانایی داستان گویی را در فیلم ها ارزیابی و بررسی می کنند. این رویداد پس از ارزیابی جامع فیلم ها، به بهترین فیلمسازانِ مستقل جایزه می دهد. 

فیلم «در ساحل» تاکنون به صورت رسمی به بیش از 13 جشنواره جهانی راه یافته است که در دو جشنواره جایزه بهترین فیلم فستیوال را نیز از آن خود کرده است.

برگزیدگان این دوره از سوی بنیاد برگزارکننده به برندگان اعلام شده است.

ابراهیم خودستان، مقداد رئیسی، میلاد آذر آئین، مجید مروتی و حمید رستم‌خانی به عنوان بازیگر در این فیلم حضور داشته‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: مرد جوانی که نامزدش از ایران مهاجرت کرده، روزها در ساحل به انتظار او نشسته است. برادرش هر روز به او سر می زند و برایش غذا و آب می آورد و گاهی او را سرزنش می کند که دیگر از این وضع خسته شده است، تا اینکه یک روز…

برخی از عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از فیلمبرداری و تدوین: ابوالحسن کیوان، مدیر تولید: نریمان اقبالی، دستیار کارگردان: شبرخ گلباز حق و موسیقی: کوین مک لوید.