در استقلال پیشرفت می‌بینم و به آینده خوشبینم/ توپ یامگا گل می‌شد همه‌چیز فرق می‌کرد

بهتاش فریبا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا درباره بازی استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: تساوی هیچ‌وقت برای استقلال راضی‌کننده نیست اما فوتبال خوبی را شاهد بودیم. یک فوتبال جانانه و فنی با کیفیت بالا برای هر دو تیم. تنها اشکال رد و بدل نشدن گل بود وگرنه همه چیز دیدیم. از تغییر تاکتیک گرفته تا مشاهده فوتبالی رو به جلو. نفت تنها برای دفاع نیامده بوده زیرا اگر این اتفاق می‌افتاد اصلا آن‌ها به مشکل برمی‌خوردند. موقعیت گل برای هر دو تیم به وجود آمد و ممکن بود هر دو طرف به گل برسند و فوتبال قشنگی دیدیم.

وی در ادامه افزود: اندکی نگران وضعیت بدنی بازیکنان بودم. حتما می‌دانید بدنسازی قبل از لیگ شرایط را چگونه تغییر می‌دهد. امسال هم همه خبر دارند استقلال چه بدنسازی پرفشاری داشته. بعد از بدنسازی یک افت بدنی بهوجود می‌آید تا بدن‌ها رها شود. از روز اول هم گفتم بدن‌ها هنوز شاداب نیست که از این هفته حس می‌کنم این مساله بهتر شده. اگر می‌بینید تیم‌های دیگر اوضاع بهتری در این زمینه دارند دلیل آن زودتر شروع شدن تمرینات است. استقلال ساپینتو را دیرتر از دیگر تیم‌ها انتخاب کرد. حالا تیم استقلال اوضاع خوبی پیدا کرده و چند مورد حمله توپ و استارت‌های سریع از بازیکنان دیدیم. به طور کلی خوشبینم و استقلال رو به جلو کار می‌کند. در زمینه گلزنی مشکل داشت اما اگر توپ یامگا گل می‌شد همه چیز تفاوت می‌کرد. خود نفت هم البته موقعیت داشت.

آیا فریبا در چهار هفته ابتدای از استقلال پیشرفتی دیده است؟ او پاسخ داد: پیشرفت را مشاهده کرده‌ام. کاملا فوتبالی با شما صحبت می‌کنم. اگر اتفاق دیگری رخ داده بود هم می‌گفتم. همیشه تیمم را حمایت می‌کنم اما اشکالات را می‌گویم. اشکال در زمینه مهره‌چینی در تیم وجود داشته. به طور مثال محبی بازیکن لب خط است اما در نزدیک میانه زمین استفاده  کردیم. بابت مسائل فنی نگرانی ندارم. احساس پیشرفت می‌کنم.

503

وی درباره انتقادات از خط هافبک استقلال گفت: هافبک‌ها در هر بازی با شرح وظایفی متفاوت با نفراتی متفاوت بازی می‌کنند. یک بازی چشمی بوده و یک بازی شخص دیگری. شاید بزرگترین ایراد خط هافبک ارسال پاس منجر به گل باشد. این مساله شرایط را سخت کرده. همه می‌گویند این تیم پلی میکر ندارد اما می‌خواهم به شما بگویم جز سروش رفیعی در فوتبال‌مان اصلا پلی میکر نداریم. در تیم ملی هم نداریم. اصلا در فوتبال امروز به آن شکل پلی میکر وجود ندارد. روش فوتبال فرق کرده و کارهای هجومی به صورت گروهی برگزار می‌شود.

فریبا افزود: به طور کلی اعتقاد دارم آمانوف خیلی به استقلال کمک می‌کند. او هم پا به توپ است و هم قابلیت دریبل‌زنی خوبی دارد. من تمرینات را ندیده‌ام و نمی‌دانم شرایط فنی او چگونه است اما بازی‌هایی که از او دید‌ه‌ایم به نظرم می‌رسد که آمانوف مشکل استقلال در خط هافبک را حل کند.

خبرنگار: علی رضایی

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف