درخواست مهم ترامپ از مردم آمریکا

به نوشته وبگاه «ان‌تی‌دی»، «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه در تجمعی در «ویلکس‌بار» در «پنسیلوانیا» گفت که نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای به عنوان همه‌پرسی برای دولت «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی خواهد بود.  

ترامپ اظهار داشت: «این انتخابات یک همه پرسی برای تورم سرسام‌آور، جنایات افسار گسیخته، افزایش قتل‌ها، کاهش قیمت بنزین، هجوم  میلیون‌ها پناهجو از مرزها است. مهمتر از همه، این انتخابات همه پرسی در مورد فساد و افراط گرایی جو بایدن و حزب دموکرات است.»

ترامپ افزود: «اگر می‌خواهید جلوی این ویرانی را بگیرید، باید به جمهوریخواهان رای دهید. ما تنها دو ماه تا مهم‌ترین انتخابات میان دوره ای تاریخ آمریکا فاصله داریم.»

به گفته ترامپ، پیروزی تاریخی برای حزب جمهوریخواه در ماه نوامبر، راه را برای قانون‌گذاران این حزب  هموار می‌کند. او گفت: «از بالاترین اولویت‌های ما باید پایان دادن به کابوسی است که جو بایدن و دموکرات‌های کنگره در مرز جنوبی  ایجاد کرده‌اند.»

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا جمعه گذشته در  سخنرانی تند و تیز حمله همه جانبه‌ای را علیه دونالد ترامپ به راه انداخت. بایدن در جریان سخنرانی در «فیلادلفیا» گفت که ترامپ و جمهوریخواهان خطر کنونی آشکار برای دموکراسی آمریکا هستند.

بایدن با توصیه به پرهیز از خشونت گفت: «این دست من و شماست که جلوی حمله به دموکراسی آمریکا را بگیریم. من معتقدم که آمریکا در نقطه عطف قرار دارد.»

 بایدن گفت: «هواداران جنبش “آمریکا را دوباره عالی کن” وابسته به حزب جمهوریخواه، مصمم هستند که کشور را به عقب برگردانند. عقب‌گرد به آمریکائی که در آن نه حق انتخاب وجود دارد، نه حق حریم خصوصی، نه حق پیشگیری از بارداری.»