درخواست شورای شهر از وزارت صمت و پلیس/اسقاط خودروهای فرسوده تسریع شود

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره موضوع خودروهای فرسوده اظهارداشت:  تردد خودروهای فرسوده به اقتصاد ملی آسیب می‌زند و بنزینی که این خودروها مصرف می کنند یارانه دارد و به کشور ضرر وارد می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه قانون هوای پاک باید عملیاتی شود، گفت: این قوانین باید مرور و به روز شود و پس از آن به سمت عملیاتی شدن برویم تا توسعه حمل و نقل عمومی محقق نشود در این زمینه به جایی نخواهیم رسید.

رئیس شورای شهر تهران گفت: سه شنبه از شهردار تهران دعوت خواهیم کرد که در خصوص ورود اتوبوس ها و توسعه مترو در صحن شورا توضیح دهد.

وی با بیان اینکه وزارت صمت و پلیس راهنمایی و رانندگی که مسوولیت اسقاط خودروها را دارند هرچه سریعتر اقدام کنند، گفت: ما نیز این موضوع را عملیاتی خواهیم کرد.

همچنین در ادامه صحن امروز شورای شهر ناصر امانی عضو دیگر شورا با اشاره به قرار گرفتن شهر در آستانه سال تحصیلی جدید گفت: رئیس پلیس راهور اعلام کرده که ترافیک در روزهای ابتدایی مهر ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این اعلام شده که 8 برابر ظرفیت معابر تهران، تردد خودرو را شاهد هستیم و با افزایش ساعات طرح ترافیک و شناور شدن ساعت کاری ادارات، این ترافیک کاهش نخواهد یافت.

به ازای هر خودروی جدید، یک خودروی فرسوده از رده خارج شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به پلاک گذاری ۱۵ هزار خودرو در کلانشهرها تصریح کرد: قرار بود به ازای هر خودروی جدید، یک خودروی فرسوده از رده خارج شود. چند سال است که خروج خودروهای فرسوده از رده متوقف شده و انجام نمی شود.

وی ادامه داد: قرار بود ۱۰ درصد از قرعه کشی انبوه خودروها به افرادی تعلق پیدا کند که خودروی فرسوده دارند اما این موضوع در سال ۱۴۰۱ عملیاتی نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری در ابتدای فعالیت ما فرمودند که ترافیک راه حل علمی دارد، یادآور شد: ما می‌توانیم از مدیران این حوزه، اساتید دانشگاهی و نخبگان دعوت کنیم و راه حل های علمی را در این خصوص ارائه دهیم .

وی تأکید کرد: اگر شهرداری تهران در این زمینه اقدامی انجام داده تقاضا داریم که گزارش خود را در این زمینه ارائه دهد.

 تجدید نظر در تغییر مدیران حق طبیعی شهردار 

همچنین در صحن امروز شورای شهرسید جعفر تشکری هاشمی درباره انتصابات در شهرداری گفت: در دستگاه‌ها و مجموعه‌های اداری طبیعی است که باید از مدیرانی استفاده شود که مأموریت‌ها را به نحو شایسته انجام دهند.

وی افزود: ممکن است در مواردی تجدید نظر در تغییر مدیران صورت بگیرد و این را حق طبیعی شهردار می دانیم.

این خبر در حال تکمیل است…