دانش ایرانی/ ارتقاء ایمنی عمل‌های جراحی با دستگاه بیهوشی ساخت جوانان نخبۀ ایرانی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ فاطمه نوروزی عضو هیات مدیره شرکت تجهیزات مراقبت پزشکی الکترونیک برتر با اشاره به این که ماشین بیهوشی یکی از دستگاه‌های مورد نیاز برای اتاق عمل است، توضیح داد: عملکرد اصلی ماشین بیهوشی کنترل سیستم تنفس بیمار در حین عمل جراحی و به دنبال آن بیهوشی است.

 خارج کردن دی اکسید کربن مازاد

در حین عمل جراحی اکسیژن و گازهای بیهوشی مورد نیاز در حین عمل جراحی توسط دستگاه بیهوشی به بیمار انتقال داده می‌شود و دی اکسید کربن اضافی خارج می‌شود.

ماشین بیهوشی دستگاهی است که کمک بسزایی به متخصص بیهوشی یا پرستار بیهوشی می کند و ایمنی درمان را ارتقا می دهد. همواره متخصص بیهوشی دز دارو‌های بیهوشی را به طور پیوسته به بیمار می‌دهد تا در حین انجام عمل بیمار به هوش نیاید و کنترل این وضعیت امری حیاتی است. به دلیل کارکرد بسیار حساسی که دستگاه بیهوشی بر روی بیمار اعمال می‌کند، از پیچیدگی و فن آوری‌های خاصی بهره می‌برد.

رایج ترین نوع ماشین بیهوشی طراحی شده که در سراسر دنیا توسعه یافته و در حال استفاده است نزدیک به 900 میلیون تومان قیمت دارد اما نمونه های داخلی با قیمت یک دوم در دسترس است و همان کیفیت و قابلیت ها را دارد.

از سوی دیگر دستگاه بیهوشی میزان ثابت و مشخصی از مخلوط گازهای طبی مثل اکسیژن یا دی نیتروژن مونوکسید را با میزان ثابتی از گازهای بیهوشی مانند ایزوفلوران ترکیب می ‌کند و نهایتا جریانی با فشار ثابت و امن برای بیمار فراهم می‌شود.

 ارزآوری ساخت دستگاه بیهوشی

این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: در شرکت تجهیزات مراقبت پزشکی الکترونیک برترحدود 70 نفر مشغول به کار هستند و علاوه بر این میزان اشتغال آفرینی، این دستگاه به کشورهای دیگر نیز به صورت موردی صادر شده و برای کشور ارزآوری داشته است.

علاوه بر این با توجه به تفاوت قیمتی که وجود دارد، دستگاه بیهوشی ایران ساخت سبب شده تا صرفه جویی ارزی قابل توجهی نیز رقم خورده و نیاز داخل تا حدودی برطرف شود.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف