دانشجویان خواستار عذرخواهی سفیر انگلیس از مردم ایران شدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) در نامه ای  به سایمون شرکلیف، سفیر انگلیس در تهران، خواستار عذرخواهی او از مردم ایران در پی اظهارات اخیرش شد.

در این نامه آمده است:

جناب آقای سایمون شرکلیف
سفیر انگلستان در ایران

اخیرا در یکی از جلسات خود با اتاق بازرگانی استان شیراز اظهارتی غلط، خارج از عرف و اخلاق دیپلماتیک بیان کردید که باعث تعجب مردم عزیز ایران اسلامی شده است.

شما اشاره کردید که تنفر مردم انگلیس نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران دو طرفه است. ما به عنوان نماینده دانشجویان ایرانی به شما پیشنهاد می کنیم تاریخ را به طور دقیق مطالعه بفرمایید و آن زمان است که دلیل تنفر مردم ایران نسبت به رژیم انگلیس متوجه خواهید شد.

در این 43 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران ؛ مگر غیر از این بوده است که رژیم انگلستان تا جایی که توانست به صدام کمک کرد تا مردم ایران را به خاک و خون بکشاند؛ همراهی تمام عیار در تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و فشار به ملت ایران جهت عدول از حقوق مسلمه خویش در استفاده از انرژی اتمی؛انواع و اقسام خرابکاری های اقتصادی و جاسوسی های امنیتی هیچ گاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد.

این رژیم انگلیس بود در زمان خروج یک جانبه آمریکایی ها از برجام از این کشور تبعیت کرد و روابط اقتصادی خود با ایران قطع کرد و همچنین این دولت انگلیس است به صورت غیرقانونی پول های به حق مردم ایران را بلوکه کرده و آن را آزاد نمیکند.

این سیاهه طویل تنها ظلم هایی است که در 43 سال پس از انقلاب اسلامی به ملت ما روا نمودید؛ البته این بغض وغصب علنی شما از ملت ما طبیعی است چرا که ملت ما همان ملتی بود که دست شما را از غارت نفت خویش کوتاه نمود و جنایت نسل کشی ایرانیان را ثبت و به فرزندان خود رسانید و با انقلاب درخشان اسلامی و به رهبری امام عزیز راحل(ره) دست شما و برزگتر از شما یعنی آمریکای جهانخوار را از این خوان یغما قطع نمود.

آقای سفیر

اگر هم احساس تنفری از سوی مردم انگلیس نسبت به مردم ایران وجود داشته باشد باید دلیل آن را در دسیسه های کثیف همکارانتان در سرویس های اطلاعاتی خود جست و جو کنید که این خود نشان از ترس شما نسبت به بیداری ملت ها و استقرار خواست ملت ها و همچنین ترس از نظام مردم سالار جمهوری اسلامی است.

به شما توصیه می کنیم هر چه زودتر از مردم عزیز ایران اسلامی عذرخواهی کرده و به اشتباه خود اعتراف کنید و الا بدانید که ما دانشجویان دفتر تحکیم وحدت به علت این صحبت های خارج از عرف دیپلماتیک شما که نشان از عدم حسن نیت در کشور پذیرنده می باشد تا اخراج شما از ایران اسلامی از پای نخواهیم نشست.

به گزارش تسنیم، اخیرا سفیر انگلیس در تهران در جلسه با اعضاء اتاق بازرگانی استان در اظهاراتی عجیب بدون توجه به تاریخ طولانی ظلم و جفای دولت متبوعش نسبت به ملت ایران گفته بود به نظر منفی مردم ایران نسبت به انگلیس احترام می‌گذارم اما بدانید که مردم انگلیس هم همین حس را نسبت به ایران دارند!

انتهای پیام/