خط پروازی خارجی مسقط به فرودگاه نوشهر راه‌اندازی شد


خط پروازی خارجی مسقط به فرودگاه نوشهر راه‌اندازی شد

مدیر فرودگاه نوشهر از راه‌اندازی خط پروازی مسقط – شیراز – نوشهر به عنوان اولین خط پرواز خارجی این فرودگاه خبر داد و گفت: نخستین پرواز 11 شهریور در فرودگاه شهدای نوشهر به زمین می‌نشیند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سیدمرتضی حسینی مدیر فرودگاه نوشهر با اعلام این خبر اظهار داشت: مسیر پروازی از مسقط در کشور عمان به شهر نوشهر به صورت اتصالی (connection) از شهر مسقط به شیراز و از شیراز به نوشهر و برعکس از روز جمعه یازدهم شهریور ماه انجام می‌پذیرد.

وی ادامه داد: این نخستین پرواز ورود مسافر خارجی به فرودگاه نوشهر است که با استفاده از یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی قشم ایر انجام خواهد شد.

مدیر فرودگاه نوشهر ظرفیت هواپیمای این خط پروازی را دستکم یکصد نفر اعلام کرد و گفت: هواپیمای شرکت قشم ایر در این خط پروازی حدود 40 دقیقه در فرودگاه شیراز توقف خواهد داشت و بعد به صورت اتصالی به سمت نوشهر پرواز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این پرواز براساس برنامه ریزی های صورت گرفته هر جمعه ساعت 18 و 10 دقیقه از شیراز وارد فرودگاه نوشهر می شود و در ساعت 18 و 50 دقیقه نوشهر را به مقصد شیراز ترک خواهد کرد.

حسینی با اعلام این که در حال حاضر در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته پرواز در مسیر مشهد به وسیله شرکت هواپیمایی آسمان به صورت رفت و برگشت برقرار است، از افزایش پروازهای این مسیر خبر داد و افزود: از مهرماه پرواز به مسیر مشهد افزوده خواهد شد و به دنبال آن هستیم تا دیگر مقاصد پروازی را نیز با شرکت های هواپیمایی قشم ایر و کیش ایر از فرودگاه نوشهر برقرار شود.