خط انتقال آب از سد عباس آباد به تصفیه خانه بانه وارد مدار بهره برداری شد

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ در مراسمی که با حضور استاندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستان بانه برگزار شد در نخستین روز از هفته دولت به تنش کم آبی بانه، پایان داده شد.

در مراسم افتتاحیه،  آرش آریانژاد ضمن تقدیر از مجموعه کارکنان این پروژه‌ها، عوامل پیمانکار و مشاور گفت: امروز در حالی که یک ماه تا پایان وعده استاندار کردستان در خصوص انتقال آب از سد عباس‌آباد به تصفیه خانه بانه مانده است، این پروژه با اعتبار 70 میلیارد تومان هزینه، به بهره‌برداری رسید.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، افتتاح ایستگاه پمپاژ اضطراری بوئین را از دیگر وعده‌های محقق شده خواند و افزود: این پروژه نیز با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان جهت تأمین آب شرب شهر بانه به بهره‌برداری رسید.

وی آغاز عملیات اجرایی تکمیلی ایستگاه پمپاژ دائم بوئین با پیش بینی اعتبار 105 میلیارد تومان را از دستاوردهای سفر وزیر نیرو در دی ماه سال گذشته به کردستان عنوان کرد و اظهار داشت: انتقال بخشی از آب شرب و صنعت مورد نیاز شهر بانه و شهرهای بوئین، کانی سور و آرمرده و روستاهای اطراف تا افق 1425 از اهداف اجرای خط انتقال آب از سد عباس‌آباد به تصفیه خانه بانه، می باشد.

 آریانژاد خدمات جهادی دولت سیزدهم را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: خط انتقال از پایاب سد عباس آباد تا تصفیه خانه موجود بانه به طول 22 کیلومتر با 650 لیتر در ثانیه در کمترین زمان ممکن و با کار جهادی صورت گرفت.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف