خط انتقال آب از تهران به قدس یکی از پروژه های جهادی دولت سیزدهم است

 

به گزارش خبرگزاری برنا تهران، وحید گلی‌کانی در افتتاحیه خط انتقال آب پاک از تصفیه خانه شماره 6 تهران به شهرستان با اشاره به مشکلات این شهرستان در حوزه تنش آبی بیان کرد: شهرستان قدس یکی از شهرستان‌هایی می‌باشد که  از لحاظ تنش آبی، مشکلات بسیاری را در سنوات گذشته تجربه کرده است.
 
وی افزود: چندین چاه در نقاط مختلف شهرستان  به منظور بهره‌مندی از آب حفر شده بود اما در این حوزه با کمبودهای بسیاری مواجه هستیم و بعضاً در زمستان‌ها که شرایط مصرف آب مناسب تر است، حدود ۴۰۰ لیتر بر ثانیه با کمبود آب مواجه می‌باشیم.
 
مقام عالی دولت در شهرستان قدس با بیان اینکه این پروژه نماد یک پروژه جهادی است، ادامه داد: این پروژ نماد یک پروژه جهادی در دولت سیزدهم می‌باشد، چراکه پروژه یک و نیم تا دو ساله در  مدت ۴ ماه افتتاح و  آب پاک از سرریز سد کرج به منظور رفع دغدغه شهروندان وارد شهرستان شد.
 
گلی‌کانی در رابطه با فعالیت جهادی استاندار تهران و مجموعه‌های آن به منظور رفع مشکلات افزود: با مدیریت جهادی استاندار تهران اثبات شد که با بحران‌شناسی و تنش‌شناسی مناسب در فضای مدیریتی استان، خیلی از مشکلات درحال رفع شدن می‌باشد.
 
فرماندار شهرستان قدس ادامه داد:  در سال 83 اشتراک فاضلاب در این شهرستان فروخته و واگذار شد اما به دلیل سنگلاخی بودن بعضی از مناطق، چاه‌های منازل کشش این موضوع را نداشت و  هر ۶ماه غالباً در حال تخلیه هستند، بنابراین  درخواست اختصاص  بودجه لازم جهت اجرای کانال‌های فاضلاب را داریم.
 
مقام عالی دولت در شهرستان قدس با اشاره به رفع مشکل آبرسانی شهرستان گفت: باید نسبت به  بازسای شبکه‌های فرسوده و تغییر وضعیت، لوله گذاری مجدد اقدام شود که این موارد نیازمند تخصیص اعتبار مناسب است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب در سال 90 در این شهرستان با یک مدول افتتاح شد اما نیازمند افزایش مدول دوم و سوم هستیم و پساب فاضلاب  نه تنها در شهر ستان قدس بلکه در سطح کشور متاسفانه تا حدودی رها شده ولی ما نسبت به استفاده مفید  از پساب فاضلاب درحال برنامه ریزی می باشیم  و از شما درخواست داریم تا نسبت به این سیاست در سطح کشور دستورات لازم را صادر فرمائید.
 
گلی‌کانی اظهار داشت: در شهرستان در حال حاضر، پساب فاضلاب ۴۰۰ لیتر درثانیه تولید می شود این پساب می‌تواند در حوزه های مختلفی که در تعاریف مصارف پساب می‌باشد، استفاده شود و امیدواریم شاهد ارتقای خدمات بهینه برای شهروندان در حوزه آب باشیم.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف