خرید و فروش وام ازدواج حادثه‌ساز شد/ زوج‌هاى جوان مراقب باشند!

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، خرید و فروش وام ازدواج حادثه ساز شد و باعث خودسوزی یک نفر شد. در پی انتشار خبر خودسوزی یک زن در یکی از شعب بانک‌ها، پیگیری‌های خبرنگار ما حاکی از آن است که فردی به شعبه بانک مراجعه و اعلام می‌کند که قصد دارد ضامن وام ازدواجی شود که وام گیرنده را نمی‌شناسد و یکی از دوستانش این وام را به مبلغ ۲۵ میلیون تومان خریداری کرده است!

وام ازدواج دردسرساز

وی دلیل حضور خود در شعبه را رودربایستی با دوستش به عنوان خریدار وام ازدواج اعلام و در عین حال تاکید می‌کند که تعهدی در برابر پرداخت وجه آن نخواهد داشت!

پس از درخواست این فرد، رئیس شعبه با وام‌گیرنده تماس می‌گیرد. بنابر اطلاعات، رئیس بانک برای بررسی موضوع با پدر وام گیرنده تماس می‌گیرد و صحت و سقم ماجرا را پیگیری می‌کند.

به گفته حاضران، نیم‌ساعت بعد، فردی که اقدام به خودسوزی کرده است، به شعبه مراجعه می‌کند و ادعا می‌کند به دلیل مشکلات، امتیاز وام را فروخته و در نهایت به دلیل اینکه ضامن حاضر به ضمانت وام نمی‌شود، اقدام به خودسوزی می‌کند که توسط حاضرین، آتش خاموش و فرد مصدوم به بیمارستان منتقل می‌شود.

فروشنده وام ازدواج تحت مداوا است

همچنین پیگیری‌های خبرنگار برنا نشان می‌دهد که فرد مصدوم در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار دارد و خبر فوت وی صحت ندارد.

به گزارش برنا، بی‌اطلاعی برخی از شهروندان از عواقب واگذاری وام‌های غیر انتقال به دیگران، باعث شده تا بسیاری از این افراد در صورت عدم پرداخت اقساط از سوی وام گیرنده با بدهی بانکی و مشکلات بعدی مواجه شوند.

خرید و فروش وام ازدواج غیرقانونی است

بانک مرکزی در سال ۸۹ بخشنامه‌ای صادر کرد که بر اساس آن، چنانچه مشتری، اقدام به نقل و انتقال امتیاز تسهیلات غیر قابل انتقال کند، مرتکب تخلف شده و علاوه بر فسخ شدن قرارداد وی با بانک، مسئول جبران خسارات وارده، به علت اقدامات خارج از تعهدش بوده و همچنین، اصل پول و سود آن را نیز باید به بانک بازگرداند.

علی‌رغم تاکید مسئولان بانکی، خرید و فروش وام در برخی مناطق کشور و سوء استفاده از تسهیلات بانکی ویژه زوج‌های جوان همچنان رواج دارد که در این خصوص ورود نهادهای نظارتی و برخورد با متخلفان بیشتر از گذشته ضرورت دارد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 2 رای موافق و 0 رای مخالف