خریدوفروش دلار پر ریسک شد

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران روز گذشته  شاهد الاکلنگ قیمت دلار بود.

هر برگ اسکناس آمریکایی در نیمه اول معاملات نقدی دیروز تا محدوده ۳۰ هزار و ۱۳۰ تومان بالا رفت. بازیگران ارزی نتوانستند به مرز مقاومتی ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان نفوذ کنند و  در نیمه دوم روز نرخ دلار به کانال ۲۹ هزار تومان برگشت و با قیمت ۲۹ هزار و ۹۷۰ تومان به فروش رسید.

پیش بینی‌قیمت سکه 10 شهریور از مسیر‌ دلار

هوای گرگ ومیش برجام در بازار دلار 

هوای برجام‌ نیز  همچنان گرگ و میش است.رسانه آمریکایی آکسیوس عصر چهارشنبه به وقت محلی در گزارشی نوشت که بر اساس پیش نویس توافقی طرف‌های برجام تنها بعد از تکمیل اجرای هر گام به اجرای مرحله بعدی خواهند رفت. 

در این گزارش آمده است که انتظار می‌رود مرحله سوم که مرحله باز اجرا است،  چهار ماه بعد از امضای برجام به وقوع بپیوندد. در این مرحله آمریکا همه تحریم‌های ثانویه علیه ایران را رفع خواهد کرد و اقدامات دیگری از جمله تعامل با بخش خصوصی در خصوص نحوه انجام تجارت با ایران را در دستور کار قرار خواهد داد.

آکسیوس همچنین نوشت که انتظار می‌رود تهران نیز در این مرحله تمام محدودیت‌های برجامی علیه برنامه هسته‌ای خود را به پایان برساند و نظام بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را در تاسیسات خود از سر گیرد.

در این شرایط‌ رویترز به نقل از آژانس مدعی شد:  ایران غنی‌سازی اورانیوم با دومین آبشار IR-۶ را در نیروگاه زیرزمینی نطنز آغاز کرده است.


در اکو ایران ببینید ؛ 

ریسک سنگین خرید و فروش دلار 

به گفته فعالان، به دلیل مشخص نبودن نتایج مذاکرات هسته ای، خریداران و فروشندگان حاضر نیستند که ریسک سنگینی بکنند و سعی می کنند با احتیاط از نوسانات محدود بازار به سود خود استفاده کنند.

بخش زیادی از معامله گران نیز در شرایط کنونی حاضر به خرید و فروش در بازار نیستند و بیشتر در انتظار عبور بازار از وضعیت ابهام هستند. 

قیمت دلار در بازار شبانه

در معاملات پشت خطی شب گذشته قیمت دلار در محدوده 29 هزار و 970 تومان معامله شد که نسبت به قیمت نقدی روز چهارشنبه ثابت بود. قیمت درهم نیز دیشب در معاملات پشت خطی نوسان محدودی را ثبت کرد .