خروج ۱۱۵ هزار زایر از مرزهای خوزستان/ فعالیت ۷۴ گیت گذرنامه در مرزهای شلمچه و چذابه

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز به نقل از پلیس، سید محمد صالحی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه اظهار کر: خداوند را شاکر هستیم امسال بار دیگر این توفیق نصیب مجموعه انتظامی شد که خادم زوار آقا اباعبدالله الحسین(ع) در دو مرزشلمچه و چذابه باشند.

او گفت: طبق بررسیهای آماری از آغاز اعزام زوار تا کنون در مجموع ۲۰۰ هزار نفر زایر ایرانی از دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه ورود و خروج کردند.

رییس پلیس استان خوزستان افزود: از آغاز اعزام تا کنون بالغ بر ۱۱۵ هزار نفر از مرزهای شلمچه و چذابه خارج شدند و به کشور عراق عزیمت کردند.

صالحی با بیان اینکه در پایانه مرزی شلمچه ۴۸ گیت و در پایانه مرزی چذابه ۲۶ گیت گذرنامه فعال داریم که آماده ارایه خدمات به زایران امام حسین(ع) هستند، گفت: با توجه به وقفه دو ساله اعزام زوار به کربلای معلی و برآوردها و پیش‌بینی‌ها، در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه ۷۴ گیت فعال هستند که نسبت به سال های گذشته افزایش، یافته‌اند.

او اضافه کرد: با توجه به حجم زیاد مراجعه کنندگان به ادارههای گذرنامه در سطح استان، مجموعه انتظامی برای تسهیل و تسریع کار زوار یک واحد تمدید گذرنامه در مرکز پلیس گذرنامه استان راه‌اندازی کرد و کسانی که گذرنامه آن‌ها از سال ۹۱ به بعد که ایراد و مخدوش نباشد برای ۶ ماه و یکبار خروج از مرز تمدید می‌کند.

رییس پلیس استان خوزستان در پایان با تاکید بر اینکه امکان تمدید گذرنامه در مرزها فراهم نیست، تصریح کرد: صرفاً تمدید گذرنامه در پلیس گذرنامه مرکز استان که به صورت روزانه از ساعت چهار بامداد الی ۲۳ آماده ارایه خدمات به زوار و خوزستانی ها هستند./انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف