خدمت به ایثارگران از وظایف مهم مسئولان نظام جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سردار ابوالحسن کبیری در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین که در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان قزوین برگزار شد، یاد و خاطره همه شهدا از صدر اسلام تاکنون را گرامی داشت و گفت: امنیت و آرامش امروز کشور و احیای ارزش‌های اسلام در جامعه اسلامی را مدیون فداکاری‌ها و ایثارگری‌های آنها هستیم.

وی افزود: کارکنان و مسئولان بنیاد در نهادی خدمت می‌کنند که جامعه هدف آن جانبازان و شهدا هستند که به تاسی از امام حسین(ع) در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند و جان و قسمتی از بدن‌شان را فدای اسلام و آرامش مردم ایران کردند، لذا باید قدر این نعمت بزرگ را بدانند.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ادامه داد: امام حسین(ع)، اهل‌بیتش(ع) و یارانش و همچنین شهدا و جانبازان در هشت سال دفاع مقدس تکلیف را امروز برای قشرهای‌ مختلف جامعه از کودک تا پیر روشن کردند و باید همه اقشار از ارزش‌های اسلام حراست کنند.

این مقام مسئول گفت: دیروز خاکریز دشمن در جبهه‌های خط مقدم بود و رزمندگان اسلام با تجهیزات نظامی در برابر آنها مقاومت می‌کردند ولی امروز این خاکریزها نامرئی و فضایی شدند و در همه خانه‌ها ورود پیدا کردند و همین کار را سخت‌ کرده است.

وی افزود: امروز دشمنان ابزارهای جنگی را به نرم تبدیل کرده و در جنگ نرم تفکرات و اعتقادات آحاد جامعه به‌ویژه جوانان را مورد هدف قرار داده و در جهت کمرنگ شدن آنها اقدام می‌کند و همین موجب می‌شود که دیگر آنها به ارزش‌های اسلام مانند ایثار و گذشت و یا به شهدا و جانبازان کشورش افتخار نکنند.

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ادامه داد: این حمله دشمنان در فضای مجازی به آحاد جامعه به‌ویژه نسل امروز خطرناک است و آسیب‌های بسیاری را برای فرد و یا جامعه به همراه دارد، لذا باید همگان نسبت به این فضا هوشیار باشند.

کبیری گفت: در تحقق این مهم، مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین مسئولیت سنگینی دارند و باید با آگاهی‌بخشی، بصیرت‌دهی، اطلاع‌رسانی و مراقبت از فرزندان شهدا در حراست از ارزش‌ها تلاش کنند.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران یک سیستم اداری نیست که کارکنان آن صبح بیایند و ظهر بروند بلکه باید علاوه بر اقدامات حمایتی جامعه ایثارگران، برنامه‌های ترویجی و ارزشی اجرا کرده و قشرهای مختلف مردم را با مسایل مختلف ارزشی آشنا کنند.

image_2022_9_4-13_17_48_270_Awr

سرپرست معاونت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: جامعه هدف بنیاد، پاسداران واقعی آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی هستند و به خوبی توانستند از ارزش‌های اسلام حراست کنند لذا این قشر معظم جامعه ارزشمندند و هر یک از آنها نشانی از ارزش‌ها دارند و برای ملت ایران مایه افتخارند.

وی افزود: خدمت به ایثارگران خدمت به نظام است و مسئولان و کارکنان بنیاد باید قدر و منزلت آنها را بدانند و جایگاه خودشان را بشناسند و بدانند به چه جامعه‌ای خدمات ارائه می‌دهند لذا در خدمات‌رسانی مطلوب به این قشر معظم تلاش کنند.

در این مراسم، کامیار ثقفی دستیار ویژه و قائم مقام در امور جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران، سمیه اسمعیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، سردار رستمعلی رفیعی‌آتانی فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، محسن آخوندی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف