خانه شهروندی سازمان فرهنگی شهرداری قزوین افتتاح شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین، روز پنجشنبه در مراسمی با حضور فرج الله فصیحی رامندی، حسین صلح جو از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و برجی سرپرست و اکبری معاون سازمان فرهنگی شهرداری قزوین از مد و مسئولان سازمان فرهنگی ، خانه شهروندی در میدان آزادی قزوین افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

عاطفه حاجی زاده مدیر خانه شهروندی قزوین در حاشیه افتتاح این خانه شهروندی در خصوص اهمیت توجه به حقوق شهروندی و برنامه های مجموعه فرهنگی پیش بینی شده اظهارداشت: ویژگی مهم حقوق شهروندی این است که شهروندان به شکل عادلانه و برابرحقوق، خود را عضو جامعه بدانند و در رخ دادن هراتفاقی واکنش نشان دهند. 

وی افزود: شهروندان با دانستن حقوق مدنی، سیاسی و اجتماعی شان به رخدادهای پیرامون بی تفاوت نخواهند بود و در تعامل متقابل حقوق شهروندی و وظایف شهروندی، جامعه در نهایت به سمت همگرایی و همبستگی اجتماعی هدایت می شود.

image_2022_9_1-23_42_23_235_f9x

حاجی زاده یادآورشد: در زمینه مفهوم شهروندی و حقوق شهروندی برداشت مدیران شهری و مقامات محلی، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی، اعضای احزاب و تشکل ها سیاسی، نمایندگان مجلس، کنشگران جمعی و مطبوعاتی از این مفهوم حائز اهمیت است و اهمیت حقوق شهری را باید در تدوین قواعد و مقررات راجع به برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری و تاثیر مثبت ناشی از قانونمند کردن زندگی شهری و سایر پیامدهای دگرگون کننده در برنامه ریزی و مدیریت شهری جستجو کرد. 

مدیر خانه شهروند شهرداری قزوین یادآورشد: معمولا مسئولان شهری، با مسائل و مشکلاتی مواجهند که مقابله درست و عملی با این مسائل و مشکلات محلی و شهری منوط به تدوین قوانین و مقرارت برنامه ریزی شده است.

وی گفت: بدیهی است فرآیند تصمیم گیری شهری زمانی موجب جلب منافع همگانی و مدیریت شهری خواهد شد که شهروندان بیشترین مشارکت را در تصمیم گیری ها از خود نشان دهند.

image_2022_9_1-23_42_23_509_He8

حاجی زاده اظهارداشت: امروز مجموعه خانه شهروندی قزوین در نظر دارد با ایفای نقش فعال در شناخت، تحقق و اجرایی شدن حقوق شهروندی در شهر تاریخ و تمدن، شهر قزوین، قدم های ماندگاری را بردارد.

وی افزود: خانه شهروندی قزوین هم اکنون با راه اندازی ۷ بخش ویژه در راستای اهداف از پیش تعیین شده حرکت خواهد کرد.

حاجی زاده گفت: برگزاری کارگاه آموزشی فرهنگی «شهر من» در واقع همه مجموعه را شامل شده و افراد در آن به عنوان یک اجتماع و مجموعه به عنوان یک شهر محسوب می شوند.

وی بیان کرد: همچنین کارگاه های آموزشی، فرهنگی پسماند، آموزشی، کارگاه فرهنگی فضای سبز و پارک ها، فرهنگی حمل و نقل و ترافیک، کارگاه آموزشی، فرهنگی سلامت، استعدادیابی و اعتماد به نفس و کارگاه آموزشی، فرهنگی ایمنی و آتش نشانی فعال شده که کل مجموعه در طبقه زیرزمین و تمامی طبقات که برای آموزش اطفای حریق ، امداد در زلزله و گازگرفتگی می باشد مستقر هستند.

حاجی زاده تصریح کرد: مهمترین بخش آموزشی بهره گیری از عروسک های حرفه ای و تن پوشی به صورت مستقل و معتبر است که این ویژگی نیز از دیگر شاخصه های مجموعه خانه شهروندی قزوین محسوب می شود.

image_2022_8_17-11_5_50_945_pAS

وی یادآورشد: در حال حاضر ۵ نمایش به سبک نمایش یا تئاتر شورایی در حال گذراندن مراحل پایانی جهت اکران هستند که به لطف خداوند متعال این مهم تا ۱۰ روز آینده به مراحل پایانی خواهد رسید.

حاجی زاده افزود: در این خانه شهروندی پس از افتتاح حدود ۲۰ هنرمند و نیروی خدماتی بصورت پاره وقت و حجمی مشغول فعالیت خواهند شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف