خانه خلاق و نوآوری در قزوین گشایش یافت

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ ظهر شنبه در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری ریاست جمهوری، اعلایی استاندار، رجحانی معاون عمراتی، پیله فروش معاون اقتصادی و محمد بیگی نماینده مجلس و صباغی شهردار قزوین اولین خانه خلاق و نوآوری استان در سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

خانه خلاق و نواوری سعدالسلطنه قزوین در فضایی به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع ایجاد شده و دارای دو فضای اشتراکی به مساحت های ۱۵۷ متر و ۱۰۴ متری است و بیش از ۱۳۰ هنرمند می توانند از آن برای فعالیتهای خلاقانه استفاده کنند. 

image_2022_8_27-14_13_32_157_0pc

در این خانه فعالیت های خلاقانه با محور دانش بنیان در زمینه های کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، هنرهای‌ تجسمی و نمایشی، یادگیری، چاپ و نشر، خدمات زیرساختی صنایع خلاق، صنایع دیداری و شنیداری، گیاهان دارویی و طب سنتی، طراحی، معماری و بسته بندی، ورزش و تندرستی، صنایع دستی و گردشگری ومیراث فرهنگی ارائه می شود.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فنآوری قزوین در خصوص ویژگی های این خانه خلاق به خبرنگار برنا گفت: در این خانه فضای کار اشتراکی به تیم های فعال در حوزه صنایع خلاق و نیز سرمایه بذری به پذیرفته شدگان شتابدهی، جذب سرمایه برای استارت آپ ها و برنامه شتاب دهی و فناوری کار اشتراکی از طریق شبکه سرمایه گذاری مهیا می شود. 

image_2022_8_27-14_47_40_354_TxK

احمدی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی متنوع به منظور ارتقای دانش و فرهنگ نوآوری و کارافرینی و ارائه خدمات مربیگری تخصصی به تیم های استارت آپی، ایجاد شبکه هایی برای توسعه بازار و مشتریان، برگزاری رویدادهای تخصصی با هدف توسعه دانش و فرهنگ کارآفرین و جذب ایده ها از دیگر خدمات خانه خلاق است. 

وی گفت: خانه خلاق قزوین دارای فضاهای اداری، ارتباطی، فضای کارگاهی، کار  اشتراکی، شتاب دهنده ها، اتاق کنفرانس، مونیتورینگ و استودیوی تولید محتواست. 

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآورشد: چشم انداز ما در راه اندازی خانه های خلاق، تبدیل شدن به یکی از برترین نهادهای نواورانه کشور در حوزه صنایع خلاق است تا بتوانیم قزوین را به استانی پیشرو در .این عرصه تبدیل کنیم.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف