حکم متهمان پرونده "متروپل آبادان" صادر شد


حکم متهمان پرونده متروپل آبادان صادر شد

سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم متهمان پرونده متروپل آبادان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه امروز سه‌شنبه 8 شهریور در هشتمین نشست خود با خبرنگاران با تسلیت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت و گرامیداشت روز مبارزه با تروریسم اظهار کرد: شهیدان رجایی و باهنر، نماد خدمت صادقانه به مردم و عدالت‌خواهی و مبارزه با فقر هستند و هدف دشمن برای از میان برداشتن آنها، از میان برداشتن پیشرفت مردم ایران اسلامی بود. در این میان سکوت مدعیان حقوق بشر با پشتگرمی به آمریکا و دولت‌های غربی همچنان باقی و پابرجاست.

سخنگوی قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت پرونده متروپل آبادان تصریح کرد: از روز وقوع حادثه تا الان بیش از سه ماه می‌گذرد؛ تاکیدات رییس قوه این بود که فرایند رسیدگی به پرونده با رعایت دقت و سرعت انجام شود. 21 نفر از جمله شهردار اسبق، شهردار زمان حادثه، سرپرست شهرداری منطقه یک آبادان و جمعی دیگر به اتهام قتل شبه عمدی 43 نفر که 7 تن از آنان زن بودند و مصدومیت شبه عمد 13 نفر تخت تعقیب قرار گرفتند؛ میزان تقصیر هر کدام مشخص شد و متعاقب آن فرایند تعقیب و بررسی در دادسرا انجام شد و پرونده با کیفرخواست به دادگاه کیفری دو شهرستان ارسال شد و رأی آن صادر شده است.

وی افزود: هر کدام از متهمین به پرداخت دیه کامل در حق اولیای دم و پرداخت دیه مصدومین این حادثه بر اساس میزان تقصیر متهمین، تعیین شده است.

ستایشی یادآور شد: هر کدام از متهمین به سه سال حبس و انتشار محکومیت قطعی متهمین از رسانه ملی، محرومیت از خدمات دولتی به میزان سه سال، دو سال محرومیت از انجام شغل مرتبط با حادثه‌ای که رخ داد، لغو پروانه مرتبط با شغل و محرومیت از عضویت در سازمان نظام پزشکی محکوم شدند؛ متهمین اصلی پرونده مرحوم حسین عبدالباقی، به میزان 75 درصد بوده که به دلیل فوت او قرار منع تعقیب صادر شده و دیه از ناحیه اموال باقی مانده او پرداخت می‌شود.

ادامه دارد…