حمله تند نماینده روحانی مجلس به مقتدی صدر

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از بازگشت آرامش به عراق گفت: شیوخ فتنه‌گر منطقه بدانند با پول‌ های ملت مظلومشان نخواهند نتوانست پایتخت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را به آشوب بکشند.

حسن نوروزی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از امیدهای بزرگ ما روی کار آمدن دولتی مکتبی و معتقد به شرع مقدس بود که با روی کار آمدن آیت الله رئیسی شاهد آن هستیم. انسان های مخلصی که در راه خدمت به نظام اسلامی زمین و زمان نمی شناسند، دولتی که امید را در دل ملت ایران زنده و دشمنان را مایوس کرد.

وی افزود: دولت در راستای دولت های شهید رجایی و مقام معظم رهبری در هفته دولت هزاران پروژه اقتصادی، کشاورزی، نفتی و گازی را مورد افتتاح قرار داده است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس یازدهم با اشاره به چند نکته که باید به آنها توجه شود، عنوان کرد: حکم اعدام سلمان رشدی که پس از ۳۴ سال از فتوای امام راحل توسط یک جوان مسلمان صادر شد، جوان مسلمانی که پس از صدور حکم امام به دنیا آمده و هیچ ارتباطی نه با ایران و نه با حزب الله لبنان داشت بیانگر نفوذ کلام اندیشه انقلاب اسلامی در اعماق قلب‌ های جوانان است. همچنین ژنرال فرانک مکنزی فرمانده سابق سنتکام می‌ گوید که جنگ افغانستان ترکیبی از شکست‌ های نظامی و دیپلماتیک آمریکاست که  این بیانگر قافیه باختن آمریکا در غرب آسیا است که با شکست او در جنگ خودساخته اوکراین این شکست ‌ها در حال تکمیل شدن است.

نوروزی در ادامه تصریح کرد: یک اندیشکده آمریکایی که نزدیک به حزب دموکرات کردستان است می‌نویسد مانع اصلی احیای برجام واشنگتن است، اگرچه تیم هسته‌ای کشورمان حتما مراقب تله‌های آمریکایی هستند و در هیچ امضایی تعجیل نخواهند کرد، با ابراز خرسندی از بازگشت آرامش به عراق عرض می‌ نمایم شیوخ فتنه‌گر منطقه بدانند با پول‌ های ملت مظلومشان نخواهند نتوانست پایتخت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را به آشوب بکشند و چه خوش آن روزی است که پول ‌های خودتان پهپاد و موشک شود و بر سر شما و اربابانتان فرود آید. بدانید جوانان مظلوم منطقه به ویژه عراق قهرمان ظلم و ستم شما شیوخ مرتجع وهابی و مزدور صهیونیست‌ ها را بی ‌پاسخ نخواهند گذاشت.

وی در رابطه با مشکلات حوزه انتخابیه‌اش بیان کرد: از وزیر کشور و استاندار جهادی و جوانمان جهت دستور پیگیری شهرستان شدن پرند کمال امتنان را دارم، امیدوارم این پیشنهاد هر چه سریعتر به هیات وزیران تقدیم شود.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس افزود: انتظار است وزیران جهاد کشاورزی  و نیرو جهت سرازیر نمودن پساب‌ های تصفیه خانه‌ های واوان، شاهدشهر، پرند و فیروز بهرام به دشت منطقه و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به هر چه سرسبزتر شدن منطقه و باغات تلاش کنند و این سرسبزی باغات را از ۸۰۰۰ هکتار به ۲۰ هزار هکتار ارتقا دهند.

نوروزی در ادامه گفت: تحول در حوزه ده‌ ها شرکت، شهرک و دهکده صنعتی منطقه با حضور بانک‌ های ایران روس، ایران هند و ایران ترک در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) می‌ تواند تسهیل‌ گر مسائل بانکی بین کشورهای ایران و دوست ایران بالتبع واردات و صادرات شود و یک تحول اساسی در حوزه صنعت و تجارت صنعتی ایجاد نماید.

وی خواستار حضور رئیس جمهور در شهرستان های بهارستان، رباط کریم و شد و اظهار کرد: از مجلس شورای اسلامی به مناسبت تصویب قانون بانکداری تشکر می ‌کنیم و همچنین از همکاران محترم انتظار داریم که در رابطه با اصلاح مواد ۲ و ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت‌ های مالی به کمیسیون قضایی و حقوقی کمک کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ضمن قرار دادن معلمان طرح مهرآفرین در طرح رتبه بندی معلمان چون معلمان قرآنی و دینی هستند که نسبت به استخدام آنها بعد از ۱۶ سال اقدام باید شود، نسبت به معلمان غیرانتفاعی ایثارگر نیز توجه کافی و وافی ابراز شود.