حمایت استانداری از فعالیت های اقتصادی در خراسان رضوی


حمایت استانداری از فعالیت های اقتصادی در خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: از هر گونه فعالیت اقتصادی در خراسان رضوی حمایت می‌شود، لذا هدف ما در حوزه تعاونی، گسترش قاعده مردمی در قالب تعاونی ها، ساماندهی، سرعت بخشی و کیفیت بخشی به فعالیت‌های آن‌ها است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در سخنانی عنوان کرد: همه افرادی که در ارتباط با یک موضوع مشخص اقتصادی یا خدماتی در حال فعالیت هستند باید در قالب تشکیلاتی تحت عنوان تعاونی یا اتحادیه سازماندهی شوند.

نظری این سخنان را در جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر خراسان رضوی اظهار کرد و در ادامه افزود: افرادی که به صورت فردی فعالیت اقتصادی دارند را می‌توان ترغیب به پیوستن به تعاونی یا اتحادیه‌ها کرد.

استاندار خراسان رضوی متذکر شد: تعاونی یک ظرفیت است که نفع آن فردی نیست بلکه شامل گروهی از افراد می‌شود، اما باید از این ظرفیت بدرستی استفاده شود، در غیر این صورت تعاونی‌ها نمی‌توانند به هدف نهایی خود دست یابند.

وی همچنین تصریح کرد: قاعده تعاونی‌ها را مردم تشکیل می‌دهند لذا همکاری آنان با یکدیگر چه در بخش نرم افزاری و چه در بخش سخت افزاری می‌تواند هدف و نتیجه مطلوب را محقق کند، لذا در تعاونی‌ها است که هم افزایی معنا پیدا می‌کند و همه از سرمایه معنوی و مادی خود برای تحقق یک هدف بهره می‌گیرند.

نظری ادامه داد: تعاونی‌های مبتنی بر مبانی دینی و اعتقادی در عرصه‌های مختلف می‌توانند توانمندی‌های مردمی را به میدان بیاورند، با این حال این تعاونی‌ها فواید و اشکالاتی نیز دارند و تعاونی‌ها به خوبی می‌توانند سرمایه‌های خرد مردمی را مدیریت و از آن‌ها بهره برداری کنند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تعاونی ها از این طریق می‌توانند با بهره گیری از سرمایه‌های خرد مردمی، گره گشایی لازم را انجام داد و با بهره گیری از مشارکت مردم و جذب سرمایه‌های خرد، تحولی را در خراسان رضوی بوجود آورد.

وی اظهار کرد: ما در بخش اقتصادی خراسان رضوی اقدام به ایجاد قرارگاه‌های مختلف نمودیم، زیرا معتقد هستیم که ستاد‌های موجود پاسخگو نیستند، اما قرارگاه تعریف مشخصی دارد که شامل رصد، تصمیم، حمایت و هدایت به لحظه و بهنگام منابع است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در هر صورت ما حامی تعاونی‌ها هستیم و می‌خواهیم با همراهی تعاون‌گران عیوب کار شناسایی شود تا همه تعاونی‌ها در جهت رسیدن به اهداف خود به موفقیت دست یابند، با توجه به نگاه تحول گرایی که در خراسان رضوی وجود دارد به طور قطع از برنامه‌های تحول گرای تعاونی‌ها استقبال می‌شود.

نظری خاطرنشان کرد: از هر فعالیت اقتصادی در خراسان رضوی حمایت می‌شود و حمایت از تعاونی‌هایی که نفع آن به گروه بیشتری می‌رسد، بیشتر هم خواهد بود لذا هدف ما در حوزه تعاونی، گسترش قاعده مردمی در قالب تعاونی ها، ساماندهی و سرعت بخشی و کیفیت بخشی به فعالیت‌های آن‌ها است و امیدواریم سال آینده تعاونی‌های بیشتری را به عنوان تعاونی برتر مورد تشویق قرار دهیم.