حضور ۳۵۰ هزاردانش آموز در کلاسهای تابستانی

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، محمد رضا ابراهیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شیوه اطلاع‌رسانی قدیمی را باید  اصلاح کنیم. معلم آموزش و پرورش با رویکرد مربی نه، معلم آموزشیار، باید در طراز مدرس دانشگاه باشد، رتبه‌بندی معلمان هم که خبر ثابت چند ماه اخیر بوده هدفش در همین راستا است.

وی افزود: هدف اصلی طرح رتبه‌بندی معلمان این است که معلمی که مربی‌گری می‌کند با معلمی که صرفا آموزش می‌دهد متفاوت باشد. معلمی که اقدام پژوهی در کلاس انجام می‌دهد، یک اختلال یادگیری را در کلاسش کم می‌کند با فردی که این کارها را انجام نمی‌دهد تفاوت داشته باشد تا بقیه هم تشویق شوند و این مسیر را ادامه بدهند.

مدیرکل و آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به دوران سخت شیوع ویروس کرونا گفت: در آن دوران، در مسائل تربیتی دچار مشکل شدیم، فشار کار معلمان چندین برابر شد ولی چند درصد نتیجه داد؟ بدون داشتن سواد رسانه‌ای خانواده، فضای مجازی را در اختیار دانش‌آموز قرار دادیم و چون قادر به کنترل آن نبودیم، آسیبی به دانش‌آموزان وارد شد که تا سال‌ها غیرقابل جبران است.

وی تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا در دوران کرونا مدارس بیشتر از یک ماه تعطیل و کلاس‌هایشان غیر حضوری برگزار نشد، اما در ایران بیش از دوسال مدارس غیر حضوری شد و بعد نیز برای حضوری کردن کلاسها معترضان زیادی داشتیم.

ابراهیمی گفت: تابستان بسیار داغی بود و از یک میلیون نفر حدود ۳۵۰ هزار نفر درگیر کلاس‌های تقویتی، فرهنگی، پرورشی و هنری بودند؛ دولت هم در بخشی از یادگیری‌ها به صورت رایگان کمک کرد تا دانش آموزان با حضور در کلاس‌های تقویتی به نمره مطلوبشان برسند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف