حامیان صدر از منطقه سبز بغداد خارج شدند/از سرگیری جلسات پارلمان

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از المعلومه، همزمان با اعلام خروج کامل حامیان جریان صدر از منطقه سبز در مرکز بغداد، منابع خبری عراق از آغاز فراهم کردن مقدمات ازسرگیری جلسات پارلمان این کشور خبر دادند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه ای اعلام کرد که تمامی حامیان جریان صدر از منطقه سبز در مرکز بغداد خارج شدند.

در این بیانیه آمده است: امور بغداد درحال بازگشت به روال عادی است.

همزمان با خروج کامل اعتصاب کنندگان از این منطقه موازین نیوز به نقل از مقامات عراق از آغاز ترتیبات و مقدمات برای ازسرگیری جلسات پارلمان عراق خبر داد.

طبق این گزارش، فراکسیون‌های پارلمان عراق امضای ۱۸۰ نماینده را برای ازسرگیری جلسات پارلمان جمع‌آوری کرده و درخواست ازسرگیری جلسات را به همراه امضاهای جمع آوری شده تقدیم هیئت رئیسه پارلمان کرده‌اند.

موازین نیوز در این باره گزارش داد: طی ساعات آتی هیئت رئیسه پارلمان تصمیم ازسرگیری جلسات پارلمان را اعلام می‌کند و احتمال داده می‌شود که این جلسات از هفته آتی ازسرگرفته شود.

حامیان صدر پس از آن خروج از منطقه سبز بغداد را آغاز کردند که رهبر این جریان در کنفرانس مطبوعاتی در نجف اشرف از ملت عراق بابت اتفاقات پیش آمده معذرت‌خواهی کرد و از هوادارانش خواست تا اطراف منطقه سبز در مرکز بغداد را ترک کنند.

 مقتدی صدر در ادامه سخنان خود خواستار عقب‌نشینی طرفدارانش از منطقه سبز بغداد شد و تصریح کرد: «در عرض یک ساعت طرفداران صدر باید از اطراف منطقه سبز و پارلمان عقب نشینی کنند و گرنه من از جریان صدر تبری می‌جویم.»

وی تأکید کرد: جریان صدر یک ساختار منضبط و مطیع است و اگر تا یک ساعت دیگر همه از منطقه سبز عقب‌نشینی نکنند، من اعلام برائت می‌کنم و اگر اطاعت نکنند، موضعی دیگر خواهم گرفت.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف