حاج شیخ علی مرادزاده آرانی ازآزادگان آران تجلیل شد

به گزارش خبرگزاری برنا از آران و بیدگل، طی آیینی با حضور مدیران حوزه های علمیه امیر المومنین و المهدی علیهماالسلام ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان و مدیران شهری و مردم شهید پرور آران و بیدگل از حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی مرادزاده آرانی آزاده سرافراز تجلیل شد.

حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی مرادزاده طی سخنانی گفت: در سن ۱۶ سالگی عازم جبهه شدم و در عملیات کربلای چهار در منطقه ام الرساس به عنوان تخریب چی شرکت کردم و از ناحیه کمر، سر و گوش مجروح و به اسارت نیروهای بعث عراق در آمدم.

وی افزود: هرچند آن زمان طلبه نبودم، اما تغییر و تحولات دوران اسارت موجب شد تا شغل طلبه گی را انتخاب کنم.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: طی دو دوره سه ماهه ای که وارد جبهه شدم در سه ماهه دوم به مدت ۴۴ ماه به عنوان مفقودی در اسارت نیروهای بعثی عراق به سر بردم.

این روحانی جانباز و آزاده سرافراز دوران دفاع  مقدس در ادامه با بیان اینکه در اردوگاه یازده تکریت به عنوان مفقودالاثر دوران اسارت خود را سپری کردم، ابراز داشت : با توجه به اینکه بیشتر دوران اسارت را با نخبگان سپری کردم  از آنها آموزه های فراوان علمی و دینی فروانی را فرا گرفتم

وی ادامه داد: یک روز در سالگرد ارتحال امام راحل (ره) تمام این نخبگان که اکثرا روحانی، پاسدار و چهره های شاخص فرهنگی از جمله روحانیونی همچون عموحسین حسین زاده موحد، خطیبی، علی آقا باطنی، عبادی نیا و … را  از پیش ما بردند، چهره غم تمام سراسر وجودم را فرا گرفت.

وی وجود فرهنگ حضور در جبهه و مبارزه با دشمن در کوی  و برزن را مهمترین دلیل حضورش در جبهه های نبرد حق علیه باطل عنوان کرد و گفت: هرچند سن من برای رفتن به جبهه (15سال ) بود و نمی توانستم، بروم ، اما با دست بردن به شناسنامه  و زیاد کردن سن خود موفق شدم به جبهه بروم.

حجت الاسلام مرادزاده اضافه کرد: هرچند به دلیل معدل بسیار بالایی که در دوران ابتدای متوسطه در رشته ریاضی می خواستم با ادامه تحصیل خلبان شوم، ولی هم نشینی با طلاب و روحانیون در بند اسارت به دلیل فضای معنوی خاصی که  برایم ایجاد شده بود، به خودم آمدم و گفتم اگر خواسته باشم فهم و درک درستی ازجهان هستی و زندگی  داشته باشم باید مسیر طلبگی را طی کنم، لذا به محض اینکه از اسارت آزاد شدم هرچند تمام زمینه ها هم برای جذب و استخدام آزادگان در ادارات و نهادهای دولتی وجود داشت، ولی بدون در نظرگرفتن اینگونه مزایا وارد حوزه علمیه شدم.

 مرادزاده، با بیان اینکه از سال 1369 تاکنون در حوزه علمیه مشغول تحصیل  و تدریس هستم وسابقه 17 ساله  تدریس خود در مدارس علمیه خواهران و برداران آران و بیدگل دارم، گفت: مدتی در جامع المصطفی و ۹ سال نیز درحوزه علمیه قم مشغول تدریس بوده ام.

این روحانی جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس اظهارداشت: باوجود درخواست فراوان برای تصدی مسئولیت های اجرایی به دلیل علاقه مندی فراوانی که در فعالیت های فرهنگی، دینی  و تدریس داشتم برای تدریس وارد حوزه علمیه شدم.

حسن کشایی آرانی نویسنده‌ کتاب عکس دسته جمعی که روایتی از زندگی حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی مرادزاده قبل ،حین و بعد از دوران چهارساله اسارت وی است گفت: همه ما به ایثارگران ،رزمندگان، آزادگان و شهداء مدیون هستیم.

وی خطاب به مسولان گفت: آزادگان در اسارت آزاده بودند، نکند ما با رفتارمان در آزادیمان اسیر باشیم.

گفتنی است در پایان از کتاب عکس دسته جمعی رونمایی شد و با تقدیم لوح و هدایایی از حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ علی مرادزاده آرانی و حسن کشایی آرانی نویسنده کتاب تجلیل به عمل آمد.

ووووو

ازاده2

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف