جریحه‌دار شدن افکار عمومی از تایید صلاحیت مهدی تاج/ احتمال استیضاح وزیر ورزش وجود دارد


جریحه‌دار شدن افکار عمومی از تایید صلاحیت مهدی تاج/ احتمال استیضاح وزیر ورزش وجود دارد

راستینه گفت: مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب منتظر پاسخ های روشن و شفافی در فرآیند انتخاب تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال هستند.

 

به گزارش خبرگزاری موج، احمد راستینه هفشجانی در مورد انتخاب رئیس جدید فدراسیون فوتبال گفت: انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال، افکار عمومی را جریحه دار کرده است، در مراجعات مکرر مردم و اقشار مختلف، سوالات متعددی مبنی بر تایید صلاحیت وی مطرح می‌شود. با توجه به گزارشات مختلف در مباحث قضایی، پرونده فوتبالی ویلموتس، تخلفات فولاد، مردم به شدت از انتخاب ایشان ناراضی هستند.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس یازدهم ادامه داد: برای بسیاری از مردم سوال ایجاد شده که شخصی مثل تاج با پرونده‌های قضایی مختلف و پرونده باز در کمیسیون اصل ۹۰ و همچنین هزینه‌های زیادی که با پرونده ویلموتس بر دوش بیت المال گذاشته و آسیب‌های بسیاری که به حوزه ورزش وارد کرده، چگونه در مقام ریاست فدراسیون فوتبال قرار گرفته است.

به گفته راستینه انبوه پیام ها، توئیت‌ها و کامنت‌ها از مخالفت بی شمار در فضای مجازی به شدت نشان می‌دهد که مردم و اقشار مختلف از فرآیند انتخاب وی معترض هستند و مطالبه جدی از عالیترین دستگاه‌های متولی را داشته و درخواست وظیفه نظارتی بر این ماجرا را دارند. این حجم از مطالبات و درخواست‌ها از مجلس نشان می‌دهد وزیر ورزش و جوانان باید پاسخگوی عدم انجام وظایف نظارتی خود باشد. تعداد بسیاری از نمایندگان از این اتفاق ناراضی هستند، طبیعتاً اگر در این مسیر وزیر ورزش و جوانان برای اقناع افکار عمومی توضیحات قابل قبولی ارائه نکند، باید در کمیسیون‌های تخصصی به مجلس پاسخگو باشد.

رئیس کمیته ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر در بخش‌های مختلف ورزش رخ داد، سجادی در مقام وزیر یک کارت زرد از مجلس دریافت کرد و با توجه به اتفاقات اخیر اگر نتواند به مردم پاسخ قانع کننده دهد، احتمال استیضاح وی وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم به عنوان، ولی نعمتان انقلاب منتظر پاسخ‌های روشن و شفافی در فرآیند انتخاب تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال هستند.