جام کنفدراسیون والیبال آسیا / بانوان ایرانی هفتم شدند


جام کنفدراسیون والیبال آسیا / بانوان ایرانی هفتم شدند

تیم ملی والیبال بانوان ایران با پیروزی مقابل استرالیا در جایگاه هفتم جام کنفدراسیون والیبال آسیا قرار گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی والیبال بانوان ایران در آخرین روز جام کنفدراسیون  والیبال آسیا امروز دوشنبه مقابل استرالیا با نتیجه سه بر صفر پیروز شد.

در این مسابقه شاگردان کمپدلی با امتیازات ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ مقابل حریف به برتری رسیدند.

ترکیب تیم ملی والیبال زنان ایران را در این دیدار مهسا صابری، ریحانه کریمی، شبنم علیخانی، مهسا کدخدا، پوران زارع، آیتک سلامت و نگار هاشمی (لیبرو) تشکیل دادند.

استرالیایی‌ها در حالی مقابل ایران صف‌آرایی کردند که در بازی گذشته مقابل فیلیپین نتیجه را ۳ بر ۲ واگذار کرده بودند و امروز با انگیزه بالاتری برنامه‌های تاکتیکی خود را اجرا می‌کردند، اما این شاگردان کمپدلی بوند که در اجرای برنامه‌های تاکتیکی خود موفق عمل کردند.

ملی‌پوشان ایران امروز با سرویس‌های خوب دریافت حریف را متزلزل کردند. همچنین اسپک‌های سرعتی و پرفشار آن‌ها اجازه خودنمایی به مدافعان روی تور حریف نداد.

سرمربی استرالیایی‌ها سعی داشت در این دیدار با گرفتن وقت استراحت فنی نقاط ضعف شاگردانش را به آن‌ها گوشزد کند و سرعت بازی را نیز کاهش دهد، اما آنالیز دقیق تیم ایران در جریان این دیدار باعث شد تا امتیازات به صورت پایاپای میان ۲ تیم تقسیم شود و در نهایت شاگردان کمپدلی با بهره‌گیری از تجارب خود پیروز این میدان شوند.

تیم ملی والیبال زنان ایران امسال ششمین حضور خود در این رقابت‌ها را تجربه کرد و برای دومین بار جایگاه هفتم جام کنفدراسیون زنان آسیا را به خود اختصاص داد.

رتبه ششمی در سال ۲۰۱۶، سه رتبه هشتمی در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ و دو جایگاه هفتمی سال ۲۰۱۴ و ۲۰۲۲ ماحصل حضور والیبال زنان ایران در این مسابقات است.