توضیح تازه وزیر ارتباطات درباره اختلال اینستاگرام: لینک اختصاصی قطع شد

وی اظهار داشت: تا پایان شهریور ماه همه دستگاه‌ها باید تمام سرویس‌های خود را الکترونیکی و به پنجره هوشمند دولت الکترونیک متصل کنند. ۳۵ دستگاهی که تا کنون به پنجره خدمات الکترونیک دولت متصل شده‌اند نشان دادند اجرای این پروژه شدنی است و در کمتر از یک هفته زیرساخت‌های خود را آماده کردند.

وی افزود: وزارت ارتباطات پروژه فیبر نوری نقاط را به عنوان نسخه شفا بخش اینترنت کشور با سرعت ادامه می‌دهد. منابع مالی مورد نیاز و حمایت‌های حقوقی لازم برای اینکه اپراتورها بتوانند در این پروژه مشارکت کنند از سوی دولت فراهم شده است. امیدواریم به زودی بقیه اپراتورهایی که هنوز برای حضور در پروژه فیبر نوری نقاط اعلام آمادگی نکردند تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. تا حالا بیش از دو میلیون دسترسی به شبکه فیبر نوری نقاط ایجاد شده است.

زارع پور افزود: البته بحث دایر شدن سرویس نیازمند فرهنگ‌سازی است که باید خبرنگاران و اصحاب رسانه روی این موضوع تمرکز و اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند. وزارت ارتباطات قصد دارد یارانه‌ای را برای تامین تجهیزات اتصال به فیبر نوری نظیر مودم برای مشترکان در نظر بگیرد.

وزیر ارتباطات گفت: در خصوص آزادسازی فرکانس‌های ۷۰۰ و ۸۰۰ مذاکراتی با سازمان صدا ‌سیما انجام داده‌ایم و ان‌شاءالله اطلاع‌رسانی لازم در مورد آن می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: افزایش تعرفه سرویس‌های مخابراتی و اینترنت تنها منوط به ارتقای کیفیت است و در وهله اول اپراتورها باید منابع مالی مورد نیاز خود را از روشی غیر از بالاتر تعرفه‌ها تامین کنند.

زارع‌پور عنوان کرد: راه اندازی شبکه فیبر نوری لازمه توسعه اینترنت نسل پنجم در کشور است. بنده خودم نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنم اگر کسی گلایه یا شکایتی کرده باشد پیگیری می‌کنم.