توضیحات عضو هیئت رئیسه درباره ادامه فعالیت زاهدی‌وفا در وزارت کار

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره معرفی گزینه پیشنهادی وزارت کار به مجلس گفت: با توجه به اینکه مجلس تا 29 شهریور ماه جلسه علنی نخواهد داشت، دولت تا پایان نشست امروز فرصت داشت که گزینه پیشنهادی وزارت کار را معرفی کند.

وی افزود: از سوی دیگر  آقای زاهدی وفا قانوناً تا 23 شهریور می‌تواند در جایگاه سرپرست وزارت کار،  به امور این وزارتخانه رسیدگی و دستورات مقتضی را صادر کند و از صبح 24 شهریور هرگونه تصمیم، دستور یا امضا توسط ایشان فاقد وجاهت قانونی است.

حاجی‌دلیگانی، خاطرنشان کرد: به هر حال، برنامه مجلس از حدود چهار ماه پیش اعلام شده و مشخص بوده که کدام هفته‌ها جلسه علنی دارد و  در چه هفته‌هایی نیز نمایندگان  برای سرکشی به حوزه های انتخابیه می‌روند. علاوه بر این، رئیس جمهور  نیز سه ماه فرصت داشته تا وزیر کار پیشنهادی را معرفی کند که متاسفانه این اتفاق تاکنون نیفتاده است. 

عضو هیئت رئیسه در پاسخ به این سوال که با توجه به پایان موعد سرپرستی زاهدی وفا در 23 شهریور ماه، از نظر قانونی تکلیف مدیریت وزارت کار چه می‌شود؟‌ گفت: اگر نیاز باشد، دولت باید اذن مقام معظم رهبری را برای تمدید مدت سرپرستی آقای زاهدی وفا بگیرد. 

انتهای پیام/