توصیه های پیشگیرانه پلیس فتا هرمزگان به کاربران فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان ، سرهنگ احسان بهمنی ، به کاربران فضای مجازی توصیه کرد : آنچه در فضای اینترنتی قرارمی‌گیرد هیچگاه کاملا از این فضاها پاک نمی‌شوند ، پس پیش از آنکه تصویر یا فیلمی را در اینترنت بارگذاری کنید به این موضوع فکر کنید که این تصاویر می‌توانند در دسترس افراد بسیاری از جمله همکاران ، ‌رئیس ، خانواده و حتی بسیاری از افراد مزاحم قرار گیرند.

وی افزود : هرگز شماره تلفن و آدرس خود را درفضاهای مجازی قرار ندهید ، حتی اگر به دوستان مجازی خود اعتماد کامل دارید باز هم با سیاست و آینده‌نگری بیشتری رفتارکنید.

این مسئول انتظامی اذعان داشت : اگر از کسی مثل رئیس، معلم و یا همکار خود شکایتی دارید آن را دراینترنت منتشرنکنید، چرا که تبعات آن متوجه خود شما خواهدشد، در اینگونه مواقع بهتراست از روش مکالمه رودررو استفاده و مشکل خود را حل کنید.

سرهنگ بهمنی ادامه داد : هیچگاه اطلاعات حساب، شماره و رمزکارت خود رابه سایت‌های غیرمعتبر ندهید و در صورتی که کسی این اطلاعات را ازشما خواست با احتیاط بیشتری برخورد کنید.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد : نوشتن جوک یا مطالب کلی ، مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند ولی انتشار تمام جزئیات زندگی مثل خرید کردن ، رفتن به رستوران یا کافی شاپ و… نه تنهاضروری نیست بلکه گاهی حتی می‌تواند درد سرسازشود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف