توصیه مهم مشاور وزیر کشور عراق به زائران ایرانی

سرلشکر «مهدی الفکیکی» مشاور وزیر کشور عراق به زائران اربعین حسینی (ع)، درباره تردد میان استان‌های این کشور هشدار داد و تاکید کرد که زائران باید صبور باشند و منتظر تثبیت وضعیت بمانند.

وی با اشاره به موضوع حضور زائران ایرانی در کربلای مقدس و نجف اشرف همزمان با بی ثباتی اوضاع امنیتی این روزها در عراق گفت: همانطور که می‌دانید گذرگاه‌های زمینی تا اطلاع ثانوی بسته شده است.

سرلشکر الفکیکی به زائران ایرانی حاضر در عراق نیز توصیه کرد: «زائران می‌بایست صبور باشند تا اوضاع خوب شود».

آخرین اخبار از تحولات در عراق

از روز گذشته و پس از اعلام کناره‌گیری «سید مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر از سیاست، حامیان این جریان در منطقه سبز در دسته‌های پراکنده در خیابان‌های مختلف به راه افتادند و وارد ساختمان‌های دولتی و حاکمیتی عراق شدند.

توصیه مهم مشاور وزیر کشور عراق به زائران ایرانی

بیشتر بخوانید :

پس از تداوم اغتشاشگری آشوبگران حامی جریان صدر در بغداد و ورود گروه نظامی «سرایا السلام» وابسته به این جریان به درگیری‌ها، حملات راکتی و تیراندازی‌ها در نزدیکی منطقه سبز آغاز شد که تا به امروز ادامه دارد و دست‌کم ۳۰ نفر در جریان این درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۷۰۰ تن زخمی شده‌اند.

در پی این ناآرامی‌ها، سفر هوایی و زمینی به عراق ‌از عصر روز گذشته‌ متوقف شده است و مسئولان از عاشقان حسینی می‌خواهند با توجه به نامشخص بودن وضعیت بازگشایی مرزهای زمینی‌ اصلا به مرزها مراجعه نکنند.‌ البته از صبح امروز برخی از زائران از مرز خسروی‌ به کشور بازگشتند که این اقدام باید با برنامه‌ریزی از سوی خاک عراق‌ انجام شود.‌ ‌برخی از زائران هم از شب گذشته در پشت ورودی‌های بغداد هستند که مسؤولان از آن‌ها خواسته‌اند تا حد امکان در همان محل مستقر شوند و سعی در ورود به بغداد نداشته باشند.‌

۲۱۲۲۰