توصیه مقامات بهداشتی این کشور به بیمارانِ آبله میمونی

مقامات بهداشتی نیوزیلند در حالی که از شناسایی پنجمین مورد ابتلا به بیماری آبله میمونی در این کشور خبر داده‌اند، همچنی به این بیماران توصیه می‌کنند تا زمانی که زخم‌های ناشی از ضایعات پوستی این بیماری از بین نرفته در قرنطینه بمانند.

پنجمین مورد ابتلا به آبله میمونی در نیوزیلند در فردی شناسایی شده که اخیراً از کشوری خارجی به این کشور وارد شده است. این فرد پس از مثبت شدن نتیجه تست آبله میمونی در منطقه “اوکلند” قرنطینه شده است.

با این حال به رغم شناسایی این مورد جدید ابتلا به آبله میمونی، مقامات بهداشتی نیوزیلند اعلام کردند که هیچ مدرکی مبنی بر انتقال بومی ناشی از این مورد وجود ندارد.

همچنین گزارش ها حاکیست که این بیمار جمعه شب به بیمارستان منتقل شده است.

چهارمین و سومین موارد ابتلا به آبله میمونی در نیوزیلند نیز به ترتیب در ماه گذشته و اوایل ماه اوت در افرادی که از کشورهای خارجی به این کشور بازگشته بودند، شناسایی شد.

مقامات بهداشتی این کشور به بیماران توصیه می کنند تا وقتی زخم های ناشی از ضایعات پوستی آنها از بین نرفته در قرنطینه باشند.

به گزارش روزنامه “نیوزیلند هرالد”، به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO)، در همین حال تعداد موارد گزارش شده ابتلا به آبله میمونی در سطح جهان طی هفته گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته است که روند یک ماهه افزایش عفونت ها را معکوس کرده و نشان می دهد که شیوع بیماری در اروپا ممکن است رو به کاهش باشد.