توزیع عادلانه مسائل آموزشی اصلی ترین دغدغه دولت است


توزیع عادلانه مسائل آموزشی اصلی ترین دغدغه دولت است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در آیین افتتاح پروژه های آموزشی گفت: گسترش مدارس و توزیع عادلانه مسائل آموزشی اصلی ترین دغدغه دولت خدمتگزار است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، علیرضا صیادی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، در آیین افتتاح 42 پروژه جامع آموزشی استان به صورت وبینار در مدرسه شهید فتحی وند روستای قاپیلیق شهرستان مرند با تبریک هفته دولت اظهار داشت: افتخار جامعه فرهنگیان این است که شهدای شاخص این هفته از متن آموزش و پرورش هستند و امیدواریم رفتار و منش شهدا را الگو قرار داده و در مسیر آنان حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه گسترش مدارس و توزیع عادلانه مسائل آموزشی در اقصی نقاط کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه رهبری و مسولین آموزش و پرورش بوده است، افزود: در همین راستا مهم ترین موضوع در حال حاضر جهاد تبیین است تا کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای عموم مردم تبیین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به این که ملت پشتیبان دولت خدمتگزار است تا عدالت آموزشی را به بهترین شکل  پیاده  کند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در سایه تعلیم و تربیت جوانان انقلابی خود به نتایج ارزنده ای دست یافته است و تبیین این افتخارات و توفیقات بعد از انقلاب در هر زمان و مکان واجب است.

صیادی با تاکید بر اینکه دور بودن ملت از دانایی، توانایی را از بین می برد، تمرکز بر دانایی برای رسیدن به نتایج مطلوب فرهنگی و علمی را خواستار شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: با بهره برداری 42 پروژه آموزشی در آستانه سالتحصیلی جدید 146 کلاس درسی به ظرفیت فضاهای آموزشی استان افزوده می شود که با هزینه 110 میلیارد تومانی از اعتبارات بخش دولتی و خیرین ساخته شده اند.