توزیع بیش از هزار تن کالای اساسی در آذربایجان شرقی


توزیع بیش از هزار تن کالای اساسی در آذربایجان شرقی

اکبر فتحی از اختصاص یک هزار و 37 تن برنج، شکر و گوشت منجمد برای برپایی آیین‌های ایام اربعین و صفر در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اظهار داشت: این اقلام از محل ذخایر راهبردی کالاهای اساسی به منظور تهیه و توزیع نذورات با قیمت‌های مصوب در اختیار هیئت‌های مذهبی، تکایا و دسته‌های سوگوار و موکب های حسینی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تخصیص اقلام فوق در هر شهرستان با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی آن شهرستان صورت می‌گیرد اظهار کرد: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مقدار تعیین شده از این کالا را به نمایندگانی که از سوی مدیریت جهاد کشاورزی و تبلیغات اسلامی شهرستان معرفی می‌شوند، تحویل خواهند داد.

وی اضافه کرد: در طرح عرضه کالاهای اساسی در ماه صفر 527 تن شکر و 467 تن برنج تایلندی در استان توزیع می شود که قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی ۱۱ هزار تومان و شکر ۱۸ هزار تومان تعیین شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این کالاها از محل انبارهای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ تأمین شده و برنج‌های اختصاص یافته در کیسه‌های ۱۰ کیلویی و 40 کیلویی و شکرهای تخصیص داده شده در کیسه‌های ۵۰ کیلویی بسته‌بندی شده‌ و با قیمت‌های مصوب توزیع خواهند شد.

وی همچنین گفت: 43 تن گوشت منجمد از طریق شرکت پشتیبانی امور دام استان با قیمت‌های مصوب در اختیار هیئت‌های مذهبی، تکایا و دسته‌های سوگوار قرار می‌گیرد.

وی افزود: سومین مرحله توزیع اقلام اساسی که برای ایام اربعین و آخر صفر در نظر گرفته شده که توزیع آن آغاز شده است و در طول ایام اربعین حسینی تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

به گفته فتحی، در دو مرحله قبلی توزیع کالاهای اساسی مابین دسته های عزاداران حسینی برای ایام محرم و صفر مقدار 3 هزار تن برنج ، شکر و گوشت منجمد قرمز و گوشت منجمد مرغ با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان توزیع شده است.