توافقنامه همکاری مرکز پژوهش‌ها با وزارت دفاع/ قالیباف: پیشرفت‌های صنایع دفاعی به بخش مردمی منتقل شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، توافقنامه همکاری مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسح امروز شنبه (5 شهریور) با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و در حاشیه بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای وزارت دفاع، از سوی بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا شد.

شایان ذکر است رییس مجلس شورای اسلامی پیش از امضای این توافقنامه با بیان اینکه تلاش امروز وزارت دفاع و نیروهای مسلح تضمینی برای جلوگیری از جنگ های پیش رو است، گفت: در مجلس تلاش می کنیم و این تاکید را داریم که دستاوردها و پیشرفت‌های اساسی صنایع دفاعی به بخش مردمی و کشوری نیز انتقال یابد که برای آن نیازمند پل ارتباطی، روان و مشخصی هستیم که در این زمینه مرکز پژوهش های مجلس می تواند به آن کمک کند.

توافقنامه همکاری مشترک بین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به منظور همگرایی و همکاری مشترک و مکمل در جهت ایجاد شناخت جامع از زمینه‌های بالقوه و حمایتی و همچنین مسائل و چالش‌‌های موجود در حوزه دفاعی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی و نخبگی طرفین در جهت تدوین و نهادینه‌سازی راهکارهای مطلوب حل مسائل در قالب نقش‌های تقنینی و نظارتی مجلس شورای اسلامی، منعقد شده است.

هدف از امضای این توافقنامه توافقنامه، همکاری مشترک در تهیه و تدوین پیش‌نویس طرح‌ها و لوایح تقنینی در قالب کارگروه‌های تخصصی دوجانبه در موارد کارشناسی و پژوهشی است. همچنین دو طرف در جریان این رویداد بر لزوم انتقال و مردمی سازی فناوری‌‌‌های نوین دفاعی بعنوان پیشران سایر صنایع کشور تاکید کردند.

انتهای پیام/