تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف دولت در طرح نهضت ملی مسکن بکار خواهیم بست

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛  امید راست بین در این نشست خبری ضمن تبریک فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی و تقارن آن با هفته دولت با تشریح اقدامات بانک مسکن در طرح نهضت ملی گفت: در حال حاضر با معرفی اداره کل راه و شهرسازی بیش از ۹ هزار کردستانی متقاضی مسکن ملی، در بانک مسکن افتتاح حساب نموده اند و از این تعداد پنج هزار واحد مسکونی آماده عقد قرارداد است و قرارداد پرداخت تسهیلات با یک هزار نفر نیز به انجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه  میزان پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن 20 ساله است و سه سال تنفس دوران مشارکت دارد،گفت:  کسانی که دارای زمین سند دار هستند می‌توانند در طرح نهضت ملی با عنوان خود مالک ثبت نام کنند و بدون استفاده از بند ج از تسهیلات این طرح به ازای هر واحد در مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان، در شهرستان‌های تابعه ۳۰۰ میلیون تومان و در روستا‌ها نیز ۲۵۰ میلیون تومان استفاده نمایند.

راست بین به میزان آورده متقاضیان طرح نهضت ملی اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون در مجموع شش هزار میلیارد ریال توسط واجدین شرایط و افرادی که افتتاح حساب کردند واریز شده که از این میزان بیش از  ۲ هزار و 800 میلیارد ریال به حساب سازنده گان واریز شده است.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان بر سهم  ۳۵ درصدی بانک مسکن از پرداخت تسهیلات تکلیفی که به شبکه بانکی استان تکلیف شده تاکید کرد و اظهار داشت: در 5 ماهه اول سال جاری در بخش تسهیلات غیر تکلیفی شامل ساخت، خرید و تعمیر مسکن و سایر تسیهلات، 3 هزار و 40 فقره تسهیلات با اعتباری بیش از 6 هزار و 100 میلیارد ریال پرداختی شده که بیش از 90 درصد این تسهیلات در بخش مسکن بوده است.

وی به نقش محوری بانکها در حمایت از طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و افزود: بانکها با حمایت از طرح نهضت ملی مسکن می توانند ضمن افزایش میزان توانگری مالی خصوصا از محل وصول اقساط دریافتی تسهیلات ، نقش بنیادی در خانه دار ساختن شهروندان کردستانی داشته باشند و لازم است با توجه به تکلیف دولت محترم ، سایر بانکها نیز نسبت به پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن اقدام نمایند.

راست‌بین با بیان اینکه تسهیلات بانک مسکن در ۲ بخش تسهیلات تکلیفی و غیرتکلیفی به متقاضیان پرداخت می شود، گفت: در بخش تسهیلات تکلیفی هم چون پرداخت قرص الحسنه ازدواج، خود اشتغالی نهادهای حمایتی و جوان گرایی و فرزند آوری، حوادث غیرمترقبه، بافت فرسوده و روستایی و  فروش اسقاطی مسکن مهر در سال گذشته در کردستان 1 هزارو 700 فقره تسهیلات که بیش از 4 هزار و پانصد میلیارد ریال پرداخت شده است.

لازم بذکر هدف دولت در طرح نهضت ملی مسکن ، ساخت 87 هزار واحد مسکونی در مدت 4 سال در استان کردستان است که با اقدامات سازنده بانک مسکن در شروع این طرح و درصورت مشارکت همه بانکها در تامین مالی آن، تحقق این هدف دور از دسترس نخواهد بود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف